Dzień bez Samochodu: W niedzielę rajd rowerowy, a we wtorek bezpłatna komunikacja miejska

0
670
zdjęcie-2014-05-06-nowe autobusy-w-komunikacji-miejskiej@Głogów-01

Przejazdy autobusami za darmo i rodzinny rajd rowerowy – tak Głogów uczci Dzień bez Samochodu, który przypada 22 września.

Dzień bez Samochodu został ustanowiony w 1998 r. we Francji. Jego celem jest kształtowanie postaw proekologicznych, zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem zanieczyszczenia środowiska i promocja publicznego transportu. Tego dnia w wielu miastach w Polsce transport komunikacją miejską jest darmowy. Tak też będzie w Głogowie.

22 września autobusy Komunikacji Miejskiej będą wozić pasażerów za darmo. Zachęcamy do zostawienia aut na przydomowych parkingach. Darmowe przejazdy Komunikacją Miejską dotyczą wszystkich połączeń – mówi Marta Dytwińska-Gawrońska, doradca prezydenta Głogowa ds. kontaktów społecznych.

Uchwałę w sprawie bezpłatnej komunikacji miejskiej radni miejscy podjęli już na początku tego roku. Dzięki niej głogowianie za darmo jedździli autobusami podczas Dni Głogowia. Bezpłatna komunikacja miejska obowiązywac będzie także 1 listopada.

Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz zapowiedział, że zarówno on, jak i jego zastępcy 22 września zamierzaja zostawić auta na parkingach i przyjechać do pracy na rowerach.

Obchody Dnia bez Samochodu rozpoczną się w naszym mieście już w niedzielę 20 września. Tego dnia władze Głogowa wraz z Głogowskim Klubem 80 Rowerów organizują rodzinny rajd rowerowy. W wycieczce uczestniczył będzie zastępca prezydenta Głogowa Piotr Poznański. – Jedziemy w kierunku Głogówka i parkingu w Leśnej Dolinie. W trasie zaplanowaliśmy poczęstunek. Będzie grochówka i polskie jabłka. Powiemy kilka słów o ścieżce edukacyjnej, która znajduje się w tych lasach, i przedstawia piękno przyrody tych okolic – mówi Piotr Poznański.

Rodzinny rajd rowerowy wyruszy o godz. 11.00 z parkingu przy Kolegiacie. Trasa wycieczki obejmie ok. 20 km w obie strony. Organizatorzy apelują, by na rajd zabrać koniecznie dobry humor i odblaski.

Warto dodać, że to nie pierwszy wycieczka rowerowa, którą władze Głogowa organizują wspólnie z Głogowskim Klubem 80 Rowerów. Z okazji 906. rocznicy obrony Głogowa ok. 200 cyklistów wybrało się na wyprawę do Bytomia Odrzańskiego.

2015-09-19 Dzień bez Samochodu W niedzielę rajd rowerowy, a we wtorek bezpłatna komunikacja miejska (plakat)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.