Święto Wsi i Sołtysa już w niedzielę

0
758
2015-09-18 Święto Wsi i Sołtysa (fot. UG Polkowice)

Występy zespołów ludowych, warsztaty carvingu, animacje dla dzieci i wiele innych atrakcji przygotowali organizatorzy Święta Wsi i Sołtys, które w tym roku odbędzie się 20 września w Nowej Wsi Lubińskiej. Impreza rozpocznie się o godz. 15.00 na boisku sportowym.

 Święto Wsi i Sołtysa to cykliczne wydarzenie, które rokrocznie cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców obszarów wiejskich gminy Polkowice. Staramy się zapewnić na tyle dużo atrakcji, by każdy znalazł coś dla siebie – mówi Dorota Delążek, dyrektor Wiejskiego Ośrodka Kultury, organizatorka wydarzenia.

Pomysł na Święto Wsi i Sołtysa narodził się przed trzema laty. Co roku impreza odbywa się w innej miejscowości gminy Polkowice. W ubiegłym roku gospodarzem święta były Komorniki.

Tegoroczna impreza rozpocznie się o godzinie 15.00 od przemarszu korowodu ze świetlicy na boisko sportowe w Nowej Wsi Lubińskiej. W programie Święta Wsi i Sołtysa znalazło się wiele warsztatów artystycznych. Uczestnicy święta będą mogli m.in. spróbować swoich sił w carvingu, czyli sztuce rzeźbienia w warzywach i owocach. Organizatorzy zachęcają także do udziału w warsztatach odlewania świec z wosku pszczelego, warsztatach plastycznych oraz zajęciach z art-recyclingu, podczas których uczestnicy wykonywać będą m.in. eko-kwiaty.

Nie zabraknie także występów zespołów ludowych. Dla zgromadzonej publiczności zaśpiewają „Sobinianie”, „Podolanki” i „Bławatki”. Organizatorzy przygotowali także wiele zabaw, gier i animacji dla dzieci. Na zakończenie imprezy odbędzie się koncert zespołu „Karolina i Krzysztof”.

2015-09-18 Święto Wsi i Sołtysa (plakat)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.