Nordic walking: Kolejne sukcesy KS Metraco Polkowice

0
510

Nordikowcy KS Metraco Polkowice nie zwalniają tempa i odnoszą kolejne sukcesy na krajowym podwórku. Polkowiccy kijkarze okazali się bezkonkurencyjni podczas Pucharu Polski Nordic Walking w Hajnówce, skąd przywieźli dwanaście medali. Aż osiem z wywalczonych krążków jest z najcenniejszego kruszcu, co tylko pokazuje w jak dobrej dyspozycji znajdują się zawodnicy z Polkowic.

Polkowiczanie pojechali do Hajnówki w 20-osobowym składzie. Była to kolejna impreza, podczas której udowodnili swoją znakomitą formę i przywieźli medale. Aż ośmiu zawodników KS Metraco Polkowice kończyło pucharowe zmagania na najwyższym stopniu podium, co sprawiło, że dolnośląski klub wywalczył aż osiem złotych krążków. Do całego dorobku należy dodać trzy srebrne medale oraz jeden brązowy. Wynik ten pokazał, jak bardzo udana była to impreza dla podopiecznych trenera Bogdana Grygorowicza.

Na najwyższym stopniu podium w swoich kategoriach wiekowych stanęli: Miron Rożynek (5 km), Bogdan Grygorowicz (5 km), Marzenna Lesińska (5 km), Piotr Siwak (10 km, II miejsce w kategorii OPEN), Renata Jędrasiak (10 km), Jolanta Kurzawska (10 km), Andrzej Dziedziewicz (półmaraton, III miejsce w kategorii OPEN) oraz Lucyna Stępień (półmaraton). Srebrne medale z Hajnówki przywieźli Małgorzata Gładkowska (5 km), Roman Woroch (10 km) i Janusz Zagaja, który rywalizował w półmaratonie. Brąz padł natomiast udziałem Józefa Piątkowskiego, który startował na dystansie 5 km.

Dla nordikowców KS Metraco Polkowice był to kolejny bardzo udany start, który obfitował w liczne medalowe zdobycze. W sierpniu zawodnicy Bogdana Grygorowicza zdominowali Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Osielsku, gdzie wywalczyli trzynaście medali (osiem złotych, cztery srebrne i jeden brązowy).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski polkowiczanie zajmują obecnie pierwsze miejsce. Do zakończenia rywalizacji pozostały jeszcze dwa starty. Najbliższy z nich już jutro (sobota, 19 września) w Elblągu.

Medalowe zdobycze nordikowców KS Metraco Polkowice:

I miejsce (złoty medal):
– Miron Rożynek (5 km)
– Bogdan Grygorowicz (5 km)
– Marzenna Lesińska (5 km)
– Piotr Siwak (10 km, II miejsce w kategorii OPEN)
– Renata Jędrasiak (10 km)
– Jolanta Kurzawska (10 km)
– Andrzej Dziedziewicz (półmaraton, III miejsce w kategorii OPEN)
– Lucyna Stępień (półmaraton)

II miejsce (srebrny medal):
– Małgorzata Gładkowska (5 km)
– Roman Woroch (10 km)
– Janusz Zagaja (półmaraton)

III miejsce (brązowy medal):
– Józef Piątkowski (5 km)

/fot. KS Polkowice/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.