Rośnie zainteresowanie nauką języków obcych. Coraz częściej decydujemy się na kursy języka hiszpańskiego

0
371
MalaAkademia.glogow.pl - najlepsze kursy języka hiszpańskiego w Głogowie! Espanita.glogow.pl

Polacy coraz lepiej posługują się językami obcymi, choć na tle Europy nie wypadają najlepiej. Wiele osób rozpoczyna kurs językowy, by podciągnąć swoje umiejętności w tym zakresie. Wciąż dużym zainteresowaniem cieszą się języki angielski i niemiecki, ale ostatnio Głogowianie decydują się też na naukę innych popularnych w świecie języków, np. języka hiszpańskiego.

 W tym roku mamy o 15-20 procent kursów więcej niż w poprzednich latach – mówi Łukasz Zygiel, właściciel szkoły językowej Mała Akademia. – W roku szkolnym mamy 75-85 procent więcej kursów niż w okresie wakacyjnym, dużo osób zaczyna zajęcia od września i października.

Na zajęcia językowe decyduje się nie tylko młodzież, lecz także dorośli i biznesmeni. Szkoła językowa oferuje kursy zarówno dla tych, którzy chcą poznać podstawy danego języka przed wyjazdem, jak i dla osób, które przygotowują się do pracy za granicą. Część kursantów decyduje się też na naukę, aby nadrobić zaległości, a korzystając z intensywnych lekcji – podnieść o poziom znajomość języka.

Oferujemy kursy języka angielskiego i hiszpańskiego w standardowym trybie, gdzie słuchacze spotykają się raz lub dwa razy w tygodniu. Pozwala to przerobić materiał z całego roku szkolnego w sposób skuteczny, ale nie obciążający za bardzo. Są też konwersacje czy zajęcia sam na sam z nauczycielem. Jest naprawdę mnóstwo różnych możliwości. – podkreśla Zygiel.

Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń firmy Sedlak&Sedlak potwierdza, że dobra znajomość języków obcych przekłada się też na wyższe zarobki. W ostatnim raporcie Eurostatu (dane za 2011 r.) Polacy znaleźli się na 19. miejscu spośród 27 państw unijnych pod względem kompetencji językowych. Znajomość języka obcego deklarowało wówczas 62 proc. Polaków, jednak tylko 17 proc. z nich na poziomie biegłym (średnia w UE 20 proc.).

– Główne zainteresowanie naszych słuchaczy to kursy w roku szkolnym, gdzie zajęcia odbywają się od października do czerwca. Aktualnie trwa nabór. Głogowianie powoli przekonują się, że nauka języka hiszpańskiego, drugiego najpopularniejszego języka świata jest po prostu znakomitą inwestycją w siebie. Rozwój własnych umiejętności – zarówno w celach zawodowych jak i prywatnych – to od wieków wciąż najlepsza inwestycja.

Głogowskie szkoły językowe oferują nie tylko naukę popularnych języków – angielskiego i niemieckiego. W cenie są także kursy języków, których znajomość pozwala na wyróżnienie się z tłumu kandydatów i znalezienie lepiej płatnej pracy. Oferują język francuski, włoski czy rosyjski. Coraz popularniejszy staje się język hiszpański.

W naszej blisko 10-letniej działalności klienci dosyć często pytali o język hiszpański. W Głogowie nie było w zasadzie możliwości na jego naukę. Mamy go już w ofercie od roku. Teraz już chętni na naukę hiszpańskiego nie mają już wymówek, bo to Hiszpania zawitała do Głogowa. Moim zdaniem, gdy tuż za rogiem jest tak profesjonalna oferta w tak dobrej cenie to nie ma tutaj nad czym się zastanawiać. – mówi Zygiel.

Espanita.glogow.pl - Sara Garcia Bullido - nauczycielka języka hiszpańsiego GłogówTo dzięki nowej lektorce pracującej w Małej Akademii. Hiszpanka Sara Garcia Bullido przyjechała do Głogowa 2 lata temu i postanowiła tutaj pozostać. Rodowita hiszpanka, absolwentka Edukacji Społecznej na Uniwersytecie w Maladze. Posiada ponad 8 lat doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą. Specjalizuje się w nauczaniu języka hiszpańskiego dla obcokrajowców (ELE). Ciągle uczy się i podnosi poziom swojej wiedzy. Od roku prowadzi zajęcia w Espanita.glogow.pl, oddziale Małej Akademii.

Jak podkreśla właściciel szkoły Mała Akademia, także osoby, którym zależy na poznaniu języka w określonej branży znajdą coś dla siebie – szkoła oferują kursy o różnych profilach medycznym, biznesowym i prawniczym. Wielu klientów szkoły to firmy i instytucje inwestujące w rozwój swojej kadry.

Semestr nauki to koszt od kilkuset złotych do ok. tysiąca złotych. Nieco droższe są kursy intensywne, które pozwalają w krótszym okresie przerobić jeden poziom. Jak jednak podkreśla przedstawiciel Małej Akademii, ceny od kilku lat utrzymują się na podobnym poziomie, podobnie kształtują się też ceny kursów wakacyjnych. Pojawiają się jednak promocje, np. dla klientów kontynuujących naukę lub takich, którzy decydują się na naukę drugiego języka od podstaw.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.