CCC Sprandi Polkowice rozpoczyna serię jesiennych klasyków

0
331

Dzisiejszym startem w Coppa Agostoni – Giro delle Brianze (16.09) oraz jutrzejszą rywalizacją w Coppa Bernocchi (17.09) zawodnicy grupy CCC Sprandi Polkowice rozpoczną włoską kampanię jesiennych wyścigów jednodniowych. W kadrze „Pomarańczowych” znalazło się dwóch włoskich kolarzy, którzy z pewnością będą chcieli jak najlepiej się zaprezentować przed swoimi kibicami.

Wspomniani Włosi, którzy pojadą w barwach CCC Sprandi Polkowice to Davide Rebellin oraz Christian Delle Stelle. Poza nimi, w kadrze polkowickiej grupy znaleźli się Maciej Pasterski, Sylwester Szmyd, Branislau Samoilau, Stefan Schumacher, Jakub Kaczmarek oraz Michał Paluta. Pierwszym etapem włoskiej kampanii jesiennych wyścigów jednodniowych będzie dzisiejsze Coppa Agostoni – Ciro delle Brianze. Jest to liczący 198 kilometrów wyścig rozgrywany niedaleko Mediolanu. Jego start usytuowano w Monzie, natomiast meta zostanie zlokalizowana w miejscowości Lissone. Cały wyścig rozpocznie się od wstępnego długiego okrążenia, po którym zawodnicy wjadą na 24,5-kilometrową pagórkowatą rundę, którą pokonają cztery razy. Później rywalizacja będzie się toczyła na 40-kilometrowej trasie, natomiast na koniec przewidziano dwa 10-kilometrowe okrążenia w Lissone.

Kolarze CCC Sprandi Polkowice osiągali w przeszłości bardzo dobre wyniki w imprezie. Przed rokiem drugie miejsce zajął nieobecny tym razem Grega Bole, natomiast na trzynastym miejscu finiszował Maciej Pasterski. Dwa lata temu najlepiej z grona „Pomarańczowych” zaprezentował się Davide Rebellin, który wywalczył 4. lokatę.

Podobny profil ma wyścig Coppa Bernocci. Składa się on z 45 kilometrów dojazdu do pofałdowanej rundy o długości 16,7 kilometra, która zostanie przejechana siedmiokrotnie. Ponadto na uczestników czeka trzydzieści stosunkowo płaskich finałowych kilometrów, które doprowadzą do mety w Legnano. W tej miejscowości również będzie miał miejsce start wyścigu. Reprezentanci CCC Sprandi Polkowice startowali w dwóch poprzednich edycjach Coppa Bernocci, a najlepszy rezultat osiągnął Bartłomiej Matysiak, który w 2013 roku zajął 16. miejsce.

Coppa Agostoni oraz Coppa Bernocchi to dla kolarzy CCC Sprandi Polkowice pierwsze imprezy z serii jesiennych jednodniówek rozgrywanych we Włoszech. Polkowiczanie wystartują również m.in. w Memoriale Marco Pantaniego, zaliczanym do UCI World Tour Il Lombardia czy też Giro del Emilia, który przed rokiem padł łupem Davide Rebellina. Poza włoskimi kolarzami, którzy będą mieli okazję do pokazania się własnym kibicom, jesienne klasyki będą też ważnym sprawdzianem dla Macieja Pasterskiego, Michała Paluty i Jakuba Kaczmarka, którzy wystartują w Mistrzostwach Świata w Richmond.

Skład na Coppa Agostoni – Giro delle Brianze (16.09, 1.1) i Coppa Bernocchi (17.09, 1.1): Maciej Paterski, Davide Rebellin, Christian Delle Stelle, Sylwester Szmyd, Branislau Samoilau, Stefan Schumacher, Jakub Kaczmarek, Michał Paluta.

/fot. CCC Sprandi Polkowice/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.