Ulica Dąbrowskiego w remoncie

0
373
2015-09-15 Ulica Dąbrowskieho w remoncie @Polkowice (fot. UG Polkowice)

Trwają prace związane z przebudową ulicy Dąbrowskiego w Polkowicach. Utrudnienia w ruchu potrwają kilka tygodni. Planowany termin ukończenia przebudowy to 30 października.

Kierowcy przez najbliższych kilka tygodni muszą uzbroić się w cierpliwość. Prace związane z przebudową ulicy Dąbrowskiego spowodują utrudnienia w ruchu na odcinku jezdni między rondami na skrzyżowaniu ul. Kolejowej z ul. Dąbrowskiego oraz ul. Dąbrowskiego z ul 3-go Maja.

Roboty budowlane obejmą między innymi frezowanie i odtworzenie nawierzchni ul. Dąbrowskiego, wykonanie nakładki bitumicznej, wymianę warstw konstrukcyjnych zatok autobusowych, korektę geometrii istniejących chodników. W ramach przebudowy zostaną także wymienione warstwy konstrukcyjne zjazdów, zniszczone krawężniki i obrzeża. Uporządkowany zostanie także układ odwodnienia w zakresie lokalizacji wpustów ulicznych wraz z wpięciami do istniejących studni kanalizacji deszczowej. – Ulica Dąbrowskiego jest drogą powiatową, ale inwestycja jest w całości finansowana z budżetu gminy Polkowice – informuje Konrad Kaptur, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Polkowice. – Co ważne, zostanie także wykonany odcinek ścieżki rowerowej na całej długości remontowanej drogi. Będzie on częścią planowanej sieci ścieżek rowerowych – dodaje rzecznik prasowy.

Koszt przebudowy to 665.960,46 zł.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.