Starostwo Powiatowe: Remontują, modernizują i planują kolejne inwestycje

0
283
2014-07-28 Starostwo Powiatowe (fot.P.Dudzicki) 02

Starostwo powiatowe okres wakacyjny wykorzystało na remonty w swoich jednostkach oraz poprawę stanu infrastruktury drogowej w powiecie głogowskim. Zakończono już przebudowę przepustu wodnego w ciągu drogi Wierzchownia-Wietszyce, remonty sal gimnastycznych w Zespole Szkół Politechnicznych oraz w II Liceum Ogólnokształcącym. W tej chwili trwają jeszcze prace na moście w Serbach i drodze Domanowice-Kłoda. Powiat przygotowuje się także do kolejnych ważnych inwestycji.

Remont przepustu wodnego w ciągu drogi powiatowej Wierzchownia-Wietszyce już się zakończył i został odebrany. – To była ważna inwestycja przede wszystkim dla rolników i dlatego bardzo zależało nam na zakończeniu przebudowy przed żniwami, żeby już w czasie żniw można było korzystać z przepustu. Bardzo się cieszymy, że się udało. Rolnicy są zadowoleni – mówi Jeremi Hołownia, członek zarządu powiatu głogowskiego.

10 września zakończyły się roboty remontowe w dwóch głogowskich szkołach ponadgimnazjalnych. – W Zespole Szkół Politechnicznych w okresie wakacyjnym prowadzono remont sali gimnastycznej w zakresie oświetlenia energooszczędnego i innych prac budowlanych – informuje Jarosław Dudkowiak, starosta głogowski. Podobny remont przeszły również sala gimnastyczna oraz jej zaplecze w II Liceum Ogólnokształcącym. – Tam przeprowadzono prace z zakresie instalacji oświetlenia energooszczędnego, instalacji wodnokanalizacyjnych oraz pozostałych robót budowlanych – dodaje starosta głogowski. Koszty robót w Zespole Szkół Politechnicznych to blisko 170 tys. zł. Natomiast remont w II Liceum kosztował 150 tys. zł.

W tej chwili wciąż trwają prace na moście w Serbach w ciągu drogi powiatowej 1006D. – To bardzo ważna inwestycja, zarówno dla powiatu, jak i dla mieszkańców, którym zależało na jak najszybszym przeprowadzeniu i ukończeniu tej inwestycji – mówi Jeremi Hołownia. – Prace tam są bardzo zaawansowane i planujemy ich zakończenie w połowie listopada. Przebudowa mostu będzie powiat kosztowała blisko 350 tys. złotych.

Wkrótce zakończyć ma się również modernizacja drogi powiatowej Domanowice-Kłoda. – To droga dojazdowa do gruntów rolnych. Remont przebiega zgodnie z planem i zakończy się pod koniec września – informuje Jeremi Hołownia. Koszt prac to ponad 177 tysięcy złotych.

Poza wykonanymi już i zaplanowanymi remontami powiat na bieżąco wykonuje mniejsze inwestycje. Są to m.in. naprawy przepustów, odtworzenie rowów, cząstkowe naprawy nawierzchni i wymiana znaków drogowych. Na bieżące utrzymanie dróg powiat w tym roku wydał ponad 250 tys. zł. 80 tys. zł kosztowało utrzymanie zieleni: koszenia traw, wycinka zakrzaczeń, sanitarne ścinki drzew.

Starostwo powiatowe już przygotowuje się do realizacji kolejnych inwestycji. W tej chwili opracowywana jest dokumentacja projektowo-kosztowa przebudowy wiaduktu w Żukowicach. – To bardzo ważne zadanie, ponieważ na tym wiadukcie jest ograniczenie tonażu – mówi Jeremi Hołownia, członek zarządu powiatu głogowskiego. Dokumentacja powinna być gotowa na poczatku przyszłego roku.

W planach są również termomodernizacje budynków Powiatowego Urzędu Pracy oraz Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych. Dokumentacje na te zadania zostały już wykonane. W przypadku budynku PUP starostwo będzie starać o pozyskanie środków zewnętrznych z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Niedługo rozpocznie się także przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy z Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie. Inwestycja ta powinna zakończyć się w maju 2016 r.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.