Szkoła dla rodziców i wychowawców

0
647
2015-07-21 Wakacje w mieście z MCWR @Miejskie Centrum Wsoierania Rodziny (fot. A.Błaszczyk)

Miejskie Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie prowadzi nabór do kolejnej edycji Szkoły dla Rodziców i Wychowawców. Warsztaty są adresowane do wszystkich rodziców, którym zależy na pogłębieniu relacji ze swoimi pociechami. W zajęciach uczestniczyć mogą także opiekunowie, wychowawcy i nauczyciele, którzy na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą i chcieliby doskonalić swoje umiejętności wychowawcze.

Zajęcia w Szkole dla Rodziców i Wychowawców prowadzone są w oparciu o program przygotowany przez Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Warszawie. Głównym celem warsztatów jest wspieranie rodziców, wychowawców, opiekunów w codziennej pracy wychowawczej z dziećmi oraz pomoc w doskonaleniu umiejętności pedagogicznych.

Są to warsztaty, trwające przez 10 spotkań, prowadzone przez psychologa i pedagoga. Warsztaty tematyczne i problemowe, które uczą jak wychowywać dzieci bez używania przemocy – wyjaśnia Anna Mazurkiewicz z Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny. – Panie prowadzące starają się podejść do każdego problemu indywidualnie i pomóc rodzicom w tym trudnym zadaniu, jakim jest wychowanie dzieci – dodaje.

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców cieszy się dużym zainteresowaniem. Jedna grupa już powstała i pracuje od września. W tej chwili trwa nabór na kurs, który rozpocznie się na przełomie października i listopada. Warto podkreślić, że w warsztatach mogą brać udział nie tylko rodzice, lecz także pedagodzy, nauczyciele, wychowawcy, którzy na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą.

To są zajęcia, które podają nam formy i metody pracy również z trudną młodzieżą. Dają nam narzędzia, dzięki którym możemy również ciekawie zagospodarować dzieciom czas. Warsztaty te będą pomocne także osobom pracującym w świetlicach środowiskowych czy ośrodkach pomocowych – zachęca Anna Mazurkiewicz.

Spotkania odbywają się raz w tygodniu, w grupie kilkunastoosobowej. Trwają około dwóch godzin. Podczas warsztatów rodzice i opiekunowie uczą się, jak zachęcać dzieci do współpracy i jak wspierać je w samodzielności. Ćwiczą trudną umiejętność stawiania granic i wymagań. Dowiadują się, jak ciekawie i wartościowo spędzić czas z dzieckiem.

Warsztaty pomagają w fajny i właściwy sposób zagospodarować nasz wspólny czas z dzieckiem. Wspólna zabawa nie jest taką prostą sprawą. Rodzice często zapominają, że dzieci czasami po prostu chciałyby się z nimi pobawić. Trzeba pozwolić dziecku być dzieckiem. Nie każdy rodzic wie, jakie zabawy może dziecku zaproponować. Na warsztatach rodzice poznają nowe i ciekawe formy spędzania czasu ze swoją pociechą – mówi Anna Mazurkiewicz.

Zapisy do Szkoły dla Rodziców i Wychowawców prowadzi Miejskie Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.