Ośrodek dla osób niepełnosprawnych powstanie w Lubinie

0
618
2014-03-19-chrobry niepełnosprawni@Głogow-01

Ruszyła budowa całodobowego ośrodka dla osób niepełnosprawnych w Lubinie. Symboliczną „Perwszą łopatę„ wspólnie wbili prezydent Lubina —Robert Raczyński, Adam Myrda — starosta powiatu lubińskiego oraz Jarosław Wantuła — prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lubinie. Ośrodek znajdować się będzie przy ulicy Kukuczki. 

Inwestycję wyceniono na 3,5 mln złotych. Do funduszu dołożyło się wielu sponsorów, ale też miasto. Dzisiejsze rozpoczęcie inwestycji miało duży rozmach. Opieka będzie w trzech modelach: od pon. — pt. , w razie nagłej interwencj, lub pod nieobecność opekuna. Jak tłumaczy jedna z opiekunek oraz matka nepełnosprawnego syna — „Jest to dla mnie szanszą na jakiekolwiek funkcjonowanie mojego syna. Wiem, że kedy mnie zabraknie będzie mógł się tu zwrócić i normalnie funkcjonować w gronie swoich równieśników.„

Jednak każdy zadaje sobie pytanie — kiedy powstanie ośrodek? Jak narazie czas budowy jest przewdziany na 3 lata. „Wszystko zależy od tego, czy uda nam się odpowiednio szybko zebrać potrzebną kwotę. — mówi Dariusz Jankowski — prezes stowarzyszenia.

Według przepisów miasto nie mogło przekazać pieniędzy na taki cel, jednak miało prawo do przekazania działki za symboliczne 1% jej wartości. Jest to charytatywny gest ze strony wszystkch mieszkańców oraz prezydenta miasta Lubina — Roberta Raczyńskiego. 

Ośrodek głównie przeznaczony będzie dla dorosłych z niepełnosprawnością umysłową lub ruchową, którzy nie są w stanie funkcjonować samodzielnie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.