Kolejny zlot motocyklistów w naszym mieście

0
1303

 Dnia 5 września po raz kolejny motocykliści przejechali po lubińskich drogach. Odbył się II Zlot Miłośników Jednośladu. Motocykliści przez trzy dni zawładnęli terenami Małomic, a następnie przenieśli się na lubińsie błonia, aby każdy z mieszkańców mógł zobaczyć ich maszyny.

Jest to już kolejny zlot w Lubinie. Po raz drugi cieszył się on wysoką frekfencją. Na ten moment zanotowano aż 300 uczestników. „Uczestnicy to nie tylko ludzie z Dolnego Śląska, ale również z innych miejscowości„ — mówi Piotr Konkolski ze Stowarzyszenia Technikum Górnictwa Rud. Oprócz mężczyzn pojawiły się również kobiety motocyklstki „Od lat uwielbiam ciężkie maszyny, jest to moja pasja. Oprócz tego jestem matką nastoletnich dzieci, którzy również się tym interesują ” — mówi jedna z uczestniczek zlotu.

Nie ukrywając, podczas pojawienia się maszyn na lubińskich błoniach, mieszkańcy ukzywali wielkie zainteresowanie. „Gdyby ta pasja nie była tak kosztowna, to również chciałbym spróbować jazdy na motocyklu ” — mówi jeden z obserwujących mężczyzn. Niekiedy u niektórych zagościła nutka zazdrości, jednakpokaz przebiegł zaskakująco.

Po pokazie dla mieszkańców, uczestnicy ponownie wybrali się w tereny Małomic. Tam przygotowano dla nich koncerty. Defilada była prawdziwą atrakcją dla mieszkańców. Główna gwiazdą wieczoru był zespół bluesowy „Obstawa Prezydenta”. Na festynie pojawiła się również wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik.

Cały zlot przebiegł pomyślnie, nie brakowało dobrej zabawy i rozmów o motocyklach. „Oby w naszym mieście częśćiej były organizowane tego typu imprezy” — dodaje jeden z uczestników.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.