Kulturalny Rozkład Jazdy

0
527
2015-08-29 IV GŁOGOWSKA NOC ROCKOWA @Fosa (fot.A.Karbowiak)-5

W tym kulturalnym tygodniu każdy znajdzie coś dla siebie. Wielbicielom teatru polecamy spektakl w ramach projektu Teatr Polska 2015, miłośnikom muzyki – V Głogowskie Warsztaty Gospel. Znajdzie się również coś dla wielbicieli krzyżówek i łamigłówek oraz smakoszy wina. 

Wciąż trwają zapisy do sekcji artystycznych Miejskiego Ośrodka Kultury i Młodzieżowego Centrum Kultury Mayday. Warto poszukać swoich pasji i pozwolić im się rozwinąć pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. W bogatej ofercie zajęć można wybierać wśród warsztatów muzycznych, tanecznych, wokalnych, rzemiosła artystycznego, teatralnych i fitness. Szczegółowe informacje i zapisy w Biurze Obsługi Klienta Miejskiego Ośrodka Kultury.

Osoby, które lubią aktywnie spędzać wolny czas, zachęcamy do zainteresowania się działalnością grup: BiegamBoLubię oraz Głogowskiego Klubu 80 Rowerów. Najlepiej śledzić ich profile w mediach społecznościowych, ponieważ tam pojawiają się na bieżąco informacje o ich spotkaniach i treningach.

Wielbiciele krzyżówek, rebusów i łamigłówek powinni zarezerwować sobie najbliższą sobotę. Tego dnia bowiem w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym w Zamku Książąt Głogowskich odbędą się Szaradziarskie Mistrzostwa Głogowa. Organizatorem imprezy jest Głogowski Klub Szaradzistów AS przy Klubie Batalionowym w Głogowie. Zainteresowani udziałem w mistrzostwach proszeni są o kontakt mailowy pod adresem: leszekrydz@poczta.onet.pl.  Liczba miejsc jest ograniczona. Start mistrzostw o godz. 12.00

Trwa teatralny wrzesień i projekt Teatr Polska 2015 w Głogowie. 11 września o godz. 18.00 w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury wystawiony zostanie spektakl „Rewolucja Balonowa” Fundacji Ma. Spektakl w reżyserii Sławomira Batyra to sentymentalna opowieść o polskiej transformacji ustrojowej lat 90., ukazana z perspektywy małej dziewczynki. Przedstawienie Fundacji Ma to także próba sportretowania pokolenia dzisiejszych trzydziestolatków, pierwszego pokolenia, które wychowywało się w czasach transformacji i miało okazje obserwować zachodzące w kraju zmiany. Spektakl jest monodramem,  w którym na scenie towarzyszy aktorce kontrabasista. Muzyka wykonywana na żywo ilustruje opowieść płynącą ze sceny i nadaje jej rytm. Bilety na spektakl w cenie: 20 zł – przedsprzedaż, 30 zł w dniu spektaklu do nabycia Biurze Obsługi Klienta MOK. Po spektaklu, o godz. 20.00, odbędą się bezpłatne warsztaty teatru dokumentalnego.

Weekend to dobry czas, żeby zadbać o swoje zdrowie. Starostwo Powiatowe oraz Głogowski Szpital Powiatowy zaprasza na Dzień Zdrowia, który odbędzie w parku przyszpitalnym w godz. 11.00-17.00. W trakcie imprezy będzie możliwość wykonania bezpłatnych badań (słuchu, ciśnienia, poziomu cukru we krwi), skorzystania z zabiegów rehabilitacyjnych, porad dietetyka i trenera personalnego. W bogatym programie imprezy znalazło się wiele atrakcji dla dzieci (4 profesjonalne bloki zabaw i animacji, dmuchany plac zabaw, kolejka tyrolska) i dla dorosłych (pokaz STRONGMAN – w wykonaniu reprezentantów Polski, gotowanie na żywo z Sylwią Biały, finalistką programu Hell’s Kitchen). Ponadto przewidziano także pokaz Państwowej Straży Pożarnej, Jednostki Ratownictwa Górniczego Sobin, Pogotowia Ratunkowego, Policji (specjalne urządzenie do symulowania wypadków drogowych), znakowanie rowerów przez policję, loterię oraz darmowy poczęstunek.

W najbliższy weekend Głogów będzie rozbrzmiewał muzyką gospel. W dniach 12-13 września odbędzie się już V edycja Głogowskich Warsztatów Gospel. Ich organizatorem jest głogowski chór Space of Grace, który w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia. Przez dwa dni intensywnych warsztatów uczestnicy będą szkolili się w technice śpiewu gospel. Zajęcia dla młodzieży i dorosłych poprowadzi JNR Robinson z Londynu. Nowością tegorocznej edycji będą warsztaty „Gospel Kids” przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Poprowadzi je Anna Madej, dawna dyrygentka chóru Space of Grace. Warsztaty odbywać się będą w Auli św. Gerarda przy Kosciele św. Klemensa w Głogowie. Koszt udziału w warsztatach wynosi 40 zł za osobę. Na zakończenie dwóch dni intensywnych zajęć w Sali Widowiskowej MOK o godz. 17.00 odbędzie się koncert finałowy, z udziałem wszystkich dyrygentów. Wstęp wolny.

Ciekawy pomysł na spędzenie niedzieli proponuje Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli. 13 września zaprasza wszystkich chętnych na wyjazd winiobraniowy do Skansenu Ochla, Zielonej Góry i Winnicy Kinga. W programie wycieczki: zwiedzanie skansenu z przewodnikiem (możliwość zakupu ekologicznych przysmaków), posiłek w Ochlowym Gościńcu, spacer po miasteczku winiarskiego w Zielonej Górze, zwiedzanie winnicy Kinga, prelekcja winiarska z poczęstunkiem. Koszt wycieczki: 75 zł. Wyjazd o godz. 7.00 spod MOK-u. Szczegółowe informacje i zapisy (do 9 września) pod nr tel. 510 63 62 62.

Po więcej interesujących wydarzeń, imprez, wystaw i koncertów zapraszamy do naszego Kalendarza Wydarzeń. Warto tam zajrzeć, żeby być na bieżąco z głogowską kulturą.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.