Kulturalny Rozkład Jazdy

0
508
2015-08-22 SUZI ROCK FESTIWAL 2015 @MAYDAY (fot.A.Karbowiak)-6

To już ostatni tydzień wakacji! Nieuchronnie zbliża się jesień. Instytucje kultury przygotowały na ten tydzień jednak mnóstwo imprez, które uprzyjemnią nam trudne pożegnanie z błogim wakacyjnym czasem.

Dzieci w ostatnim tygodniu wakacji nie powinny narzekać na nudę. W ośrodkach kultury w Głogowie i okolicznych miejscowościach wciąż organizowane są letnie zajęcia i warsztaty.

Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie w tym tygodniu zaprasza dzieci w wieku szkolnym na warsztaty „Pszczółko-Kukułko” (24-26.08, godz. 10.00-11.00), podczas których uczestnicy będą tworzyć maskotki. Dla młodszych dzieci (3-6 lat), które lubią zabawy muzyczne, instruktorzy MOK przygotowali zajęcia umuzykalniające pt. „Muzyczne czary” (26-27.08, godz. 10.00-10.45).

W tym tygodniu MOK zaprasza także na warsztaty wokalne, które poprowadzi Maciej Muszyński (24-25.08, godz. 10.00-11.00, 11.00-18.00), uczestnik show Voice of Poland, wokalista obdarzony niespotykana skalą głosu, specjalizujący się w śpiewaniu opartym na metodach zawieralności strun głosowych. Podczas zajęć uczestnicy będą wykonywać ćwiczenia, mające na celu poprawienie funkcjonowania strun głosowych, poszerzenie frazy, rozluźnienie aparatu w obrębie strun głosowych.

Podsumowaniem warsztatów plastycznych, które odbywały się w Miejskim Ośrodku Kultury oraz Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday w lipcu i sierpniu, będzie Wernisaż Wakacje (28.08, godz. 16.30), podczas którego zaprezentowane zostaną najciekawsze i najpiękniejsze prace, wykonane przez uczestników letnich zajęć.

Na ostatnie wakacyjne zajęcia taneczne zaprasza MCK Mayday. Welcome to Bollywood (26-28.08., godz. 11.30-13.00) to propozycja przygotowana z myślą o dziewczynkach, uczęszczających do szkół podstawowych. Podczas warsztatów uczestniczki poznają podstawowe kroki taneczne Bollywood.

Zajęcia wakacyjne MOK-u i MCK Mayday dobiegają końca, ale równocześnie rozpoczynają się zapisy na warsztaty artystyczne w roku szkolnym 2015/2016. Oferta jest bardzo bogata i urozmaicona. Można wybierać m.in. wśród zajęć plastycznych, muzycznych, teatralnych, aktorskich, ceramicznych. Zapisy przyjmuje Biuro Obsługi Klienta MOK. Warsztaty rozpoczynają się już 15 września.

To już ostatnie kilka dni zajęć  w ramach Akcji Lato zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Głogowie. W tym tygodniu dzieci będą poznawać odległe baśniowe krainy, położone za górami, za lasami. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki, w godz. 9.00-11.00 i adresowane są do dzieci w wieku 6-10 lat.

Jeszcze tylko kilka dni zostało na podszkolenie umiejętności jazdy na rolkach. Do końca sierpnia Miejskie Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie organizuje bezpłatne „wakacyjne rolkowanie”. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 10.00 przy Klubie Środowiskowym MCWR (ul. Folwarczna).

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli w tym tygodniu proponuje zajęcia z szycia maskotek (25 sierpnia), wycieczkę do Szklarskiej Poręby (26 sierpnia), warsztaty modelarskie (27 sierpnia) i wycieczkę rowerową do Głogówka  (27 sierpnia). Poza tym wakacyjne zajęcia dla dzieci organizuje również Biblioteka w Kotli. Zajęcia odbywają się codziennie, oprócz środy, w godz. 11.00-17.00.

Jeszcze tylko przez kilka dni w Galerii Edukacji Twórczej MOK można podziwiać wystawę „Człowiek chroni środowisko”. Na ekspozycję składają się obrazy powstałe podczas pleneru malarskiego, który odbył się w czerwcu na Zamku w Czernej. Wystawę można oglądać w godz. 10.00-18.00. Wstęp jest wolny.

Ostatnie dni wakacji warto spędzić również z Klubem Batalionowym, który w tym tygodniu proponuje dwie wycieczki. 28 sierpnia można wybrać się spacer po głogowskiej starówce. Zbiórka o godz. 17.00 przy Bloku Koszarowym. Natomiast na 29 sierpnia planowana jest wycieczka do Nowego Miasteczka, Kożuchowa i Bytomia Odrzańskiego. Szczegółowe informacje oraz zapisy w Klubie Batalionowym.

Ostatni wakacyjny weekend będzie bardzo muzyczny. W sobotę, 29 sierpnia głogowianie pożegnają wakacje na rockowo. Podczas IV Głogowskiej Nocy Rockowej w Fosie Miejskiej wystąpią: Imapala, Manescape, Eleanor Grey, Omni Modo. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Proletaryat. Koncerty rozpoczną się o godz. 20.00. Wstęp wolny.

Gorące latynoskie rytmy królować będą podczas II Charytatywnego Maratonu Zumby, który odbędzie się 30 sierpnia  na terenach basenów odkrytych, przy ul. Rudnowskiej. Podczas imprezy zbierane będą datki na leczenie Wiktorka i Paulinki, podopiecznych Głogowskiego Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”. Poza mnóstwem dobrej zabawy w rytmach Zumby na uczestników czekać będzie także wiele innych atrakcji: loteria. konsultacje z dietetyczką, kącik dla dzieci i poczęstunek. Start o godz. 12.00.

Podczas ostatniego koncertu w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu im. Andresa Gryphiusa na rynku Starego Miasta wystąpi zespół Swing Night, który wykona własne opracowania przebojów muzyki pop i jazzowych standardów. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Po więcej interesujących wydarzeń, imprez, wystaw i koncertów zapraszamy do naszego Kalendarza Wydarzeń. Warto tam zajrzeć, żeby być na bieżąco z głogowską kulturą.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.