Siódemka Miedź Legnica trzecia w turnieju w Wągrowcu

0
348
2015-08-13 XXI Memoriał R.Matuszaka @Hala (fot.A.Karbowiak)-65

Piłkarze ręczni Siódemki Miedź Legnica zajęli trzecie miejsce w towarzyskim turnieju, który odbył się w Wągrowcu. Legniczanie zakończyli rywalizację mając na koncie jedno zwycięstwo oraz dwie porażki. Na pocieszenie pozostała nagroda indywidualna, bo najlepszym bramkarzem wybrano Łukasza Mazura.

W Wągrowcu wystartowały cztery ekipy: Siódemka Miedź Legnica, MKS Nielba Wągrowiec, Kar-Do Spójnia Gdynia oraz Meble Wójcik Elbląg. W pierwszym dniu zawodów, legniccy piłkarze ręczni rozegrali dwa spotkania. Najpierw przegrali z Kar-Do Spójnią Gdynia, a później okazali się lepsi od drużyny z Elbląga.

W meczu z Kar-Do Spójnią Gdynia, podopieczni Piotra Będzikowskiego przegrali 19:25, choć jeszcze na kwadrans przed końcem prowadzili trzema bramkami. Końcówka sprawiła, że szczypiorniści z Gdyni zdołali odrobić straty i ostatecznie rzucili sześć bramek więcej. – „Może gdybyśmy grali pod wynik, to byśmy wygrali. Tylko, że ten turniej ma służyć innym celom. To pierwsze nasze gry kontrolne. Służą one temu, by nasza młodzież jak najwięcej grała. Na przykład w spotkaniu ze Spójnią szansę gry w dłuższym wymiarze czasowym otrzymał Adrian Stachurski” – mówił trener Piotr Będzikowski.

W drugim meczu legniczanie zmierzyli się z aspirującą do awansu do PGNiG Superligi ekipą z Elbląga. Zawodnicy trenera Piotra Będzikowskiego zagrali dobre spotkanie i zasłużenie wygrali trzema bramkami (24:21). Warto dodać, że drużyna Kar-Do Spójni Gdynia wygrała niedawno sparing z ekstraklasową Pogonią Szczecin. – „Elbląg dysponuje teraz mocnym składem. Dlatego cieszy, że udało się wygrać. Po tych dwóch spotkaniach z optymizmem patrzę na dalszą część przygotowań i w większym spokoju oczekuję sezonu” – dodał opiekun legniczan.

Ostatnim rywalem szczypiornistów Siódemki Miedź Legnica był zespół gospodarzy, Nielba Wągrowiec. W spotkaniu tym nie wystąpił kapitan legnickiej drużyny, Paweł Piwko, który nabawił się niegroźnego urazu. Z dobrej strony pokazał się Robert Szuszkiewicz, którzy rzucił siedem bramek. Nie wystarczyło to jednak do zdobycia korzystnego rezultatu i ostatecznie legniczanie przegrali 16:21, zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej. Zwycięzcą została Nielba Wągrowiec, która nie przegrała ani jednego spotkania.

Kolejne mecze szczypiornistów Siódemki Miedź Legnica już niebawem. Pierwszy z nich podopieczni Piotra Będzikowskiego zagrają w piątek. Rywalem będzie Moto-Jelcz Oława. Spotkanie zostanie rozegrane w hali przy ul. Lotniczej, a jego początek zaplanowano na godz. 18:30. Start nowego sezonu pierwszej ligi zaplanowano na 12 września.

Wyniki:

Kar-Do Spójnia Gdynia – Siódemka Miedź Legnica 26:21 (9:11)

Siódemka Miedź Legnica – Meble Wójcik Elbląg 25:22 (12:14)

MKS Nielba Wągrowiec – Siódemka Miedź Legnica 21:16 (11:9)

Ostateczna klasyfikacja:

  1. MKS Nielba Wągrowiec
  2. Kar-Do Spójnia Gdynia
  3. Siódemka Miedź Legnica
  4. Meble Wójcik Elbląg

Nagrody indywidualne:

Najlepszy strzelec turnieju: rozgrywający Nielby Wągrowiec – Dariusz Widziński.

Najlepszy bramkarz turnieju: golkiper Siódemki Miedź Legnica – Łukasz Mazur.

MVP całego turnieju: rozgrywający Nielby Wągrowiec – Krzysztof Pawlaczyk.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.