Nowa kuchnia dla przedszkolaków

0
530
2015-08-13 Nowa kuchnia dla przedszkolaków @Przedszkole Publiczne nr 20 (fot. UM Głogów)

W Przedszkolu Publicznym nr 20 w Głogowie trwa remont zaplecza kuchennego. Przebudowa będzie kosztować ponad 1,1 mln. zł. To pierwszy tak poważny remont kuchni w przedszkolu od 1987 r., czyli od momentu oddania placówki do użytku.

Wiele szkół i przedszkoli wykorzystuje wakacje do wykonania poważnych prac remontowych i modernizacyjnych, których przeprowadzenie w trakcie roku szkolnego byłoby uciążliwe dla wychowanków i nauczycieli. Przebudowy i remonty trwają w tej chwili m.in w Szkole Podstawowej nr 7, Przedszkolu Publicznym nr 2 oraz Gimnazjum nr 5 w Głogowie. Do grona remontowanych placówek dołączyło także Przedszkole Publiczne nr 20.

Sanepid zalecił remont zaplecza kuchennego w przedszkolu przy ul. Herkulesa już w 2013 r. Stan techniczny kuchni pozostawiał wiele do życzenia. Szwankowała wentylacja, zbierał się grzyb. Płytki i kafelki były zniszczone, poobtłukiwane.

Gmina Miejska Głogów przetarg na przebudowę kuchni i jej zaplecza w Przedszkolu Publicznym nr 20 ogłosiła w lutym 2015 r.  Do procedury przetargowej przystąpiły 4 firmy. Ostatecznie wybrano ofertę firmy budowlanej z Nowej Soli. Umowę na wykonanie przebudowy Gmina Miejska Głogów podpisała z wykonawcą 18 marca 2015 r.

Prace już się rozpoczęły. Remont obejmuje kuchnię oraz wszystkie pomieszczenia z nią związane. Część robót już została zakończona. – Wykonano wszystkie roboty wyburzeniowe, wymurowano nowe ściany. Wstawione zostały nowe drzwi. Zabudowano przewody instalacyjne elektoroenergetyczne, wykonano prace przy budowie wewnętrznych instalacji kanalizacyjnych i wodociągowych. Zamontowano już nową windę towarową. Wind w przedszkolu będzie dwie – wylicza prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Remontowane są również magazyny na produkty kuchenne oraz klatka schodowa. Usunięto już stare płytki i kafelki. – Obecnie kładzione są płytki i pomieszczenia są przygotowywane do montażu urządzeń i instalacji wentylacji technologiczne – mówi prezydent Głogowa. Prace są tak rozległe, ponieważ to pierwszy generalny remont kuchni od czasu powstania placówki. – Warto wiedzieć, że przedszkole to zostało oddane do użytku w 1987 roku – dodaje Rafael Rokaszewicz.

Zaplecze kuchenne nie tylko zostanie przebudowane i zmodernizowane, lecz także wyposażone w nowy sprzęt gastronomiczny. Planowany jest zakup m.in. kuchenki gazowej 6-palnikowej, dwóch kotłów gazowych, pieca konwekcyjno-parowego, patelni gazowej i zmywarek. Do wyremontowanego segmentu kuchennego wstawione zostaną także nowe meble.

Koszt generalnego remontu wynosi 1.133.350,87 zł.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.