Będzie ładniej i cieplej. Trwa remont Przedszkola Publicznego nr 2

0
573
2015-08-11 Będzie ładniej i cieplej. remont Przedszkola Publicznego nr 2 @Przedszkole Publiczne nr 2 (fot. UM Głogów)

Dzieci uczęszczające do Przedszkola Publicznego nr 2 przy Al. Wolności w Głogowie już niedługo będą uczyć się i bawić w cieplejszym oraz ładniejszym budynku. Trwa właśnie remont, który obejmie termomodernizację oraz prace budowlane wokół placówki. Koszt inwestycji to prawie 800 tys. zł. Remont zakończy się we wrześniu przyszłego roku.

Przetarg na termomodernizację przedszkola oraz remont elementów zewnętrznych budynku został ogłoszony pod koniec kwietnia 2015 r. Do Gminy Miejskiej Głogów wpłynęło 8 ofert od firm chętnych do wykonania robót. Najkorzystniejszą ofertę przetargową złożyło przedsiębiorstwo budowlane ze Sławy. Umowę z wykonawcą Gmina Miejska Głogów podpisała 23 czerwca.

Prace w Przedszkolu Publicznym nr 2 już trwają. Obejmą one nie tylko termomodernizację budynku, ale również wiele robót budowlanych i remontowych na zewnątrz i wokół placówki. Dzięki nim otoczenie wokół przedszkola zyska na estetyce, a ponadto łatwiej  i wygodniej będzie można pod przedszkole podjechać samochodem.

Wartość prac to 783.260,23 zł. Za te środki wykonywana jest termomodernizacja budynku, powstaną nowe tarasy ogrodowe, schody zewnętrzne przy elewacji frontowej i bocznej, chodniki i dojazd do placówki – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Roboty obejmują także remont piwnic. Posadzka zostanie tam wymieniona, ściany będą oczyszczane, otynkowane i ponownie pomalowane. W ogródku przy przedszkolu pojawią się nowe ławki. Wymienione zostaną także bramy wjazdowe.

Budynek jest ocieplany. Wykonano już roboty wokół budynku: ziemne, sanitarne, elektryczne. Osusza się ściany piwniczne, reguluje skarpy. Montowane są nowe naświetla w pomieszczeniach piwnicznych. Uregulowana została gospodarka wodami deszczowymi, która zapobiegnie dalszemu zalewaniu piwnic budynku. Na ścianach piwnic założono specjalną izolację – wylicza zakres prac prezydent Głogowa.

Koniec prac remontowych przewidywany jest na wrzesień 2016 r.

Remontowi Przedszkola Publicznego nr 2 towarzyszyło niecodzienne wydarzenie. 5 sierpnia, po godz. 16.00 robotnicy podczas prac przy budynku placówki natknęli się na niewybuch. Wezwany na miejsce patrol saperski stwierdził, że jest to bomba lotnicza z okresu II wojny światowej. Policja zabezpieczyła teren, ewakuowała pobliskie sklepy i zamknęła ulicę. Patrol saperski wywiózł niewybuch na poligon, gdzie został zdetonowany.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.