W Lubinie pobito niemowlę, dziecko jest w ciężkim stanie

0
633
zdjęcie-Arch.-2013-08-17-głogowska-policja-001

Młody mężczyzna pobił dziecko metalowym prętem. Niemowlę miało 3 miesiące. Jak na razie dziecko przebywa na intensywnej terapii.

Do zdarzenia doszło w sobotę na osiedlu Małomice. Dziecko było w rękach matki. Mężczyźni kłócili się, po czym nieumyślnie trafili w głowę niemowlęcia „Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że pomiędzy dwoma braćmi doszło do bijatyki. Kilka razy zmieniali też miejsce, raz byli w mieszkaniu jednego z nich, potem znów na dworze„ – relacjonuje aspirant sztabowy Jan Pociecha.

Dziecko sotało wstrząs głowy. „W nocy z soboty na niedzielę dziewczynka przeszła operację neurochirurgiczną, po której przewieziono ją do Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Jej stan jest bardzo ciężki, ma rozległe obrażenia głowy„ – mówi Tomasz Kozieł, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Mężczyzna, który ranił dziewczynkę miał 23 lata. Został przesłuchany, okazało się, że działał umyślnie. Jak potoczą się losy mężczyzny, o tym zdezyduje Sąd Rejonowy w Lubinie. Jak na razie dziewczynka walczy o życie, ma pękniętą czaszkę. Jest trzymana w śpiączce farmakologicznej.

23-letni Paweł K. został już przesłuchany. Prokurator stwierdził, że działał umyślnie.  Postawiono mu zarzuty. Śledczy skierują też do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Czy dziewczynka przeżyje? Miekszańcy Lubina są prozzeni o to, aby pomogli w sprawie. Byłeś świadkiem wydarzeń?Napisz do Nas ! redakcja@tutajlubin.pl

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.