Regionalne Centrum Sportowe w tym roku zorganizowało akcję „Lato”. Oprócz świetnej zabawy uświadamiano młode osoby o szkodliwości dopalaczy.

0
478

 Akcja „Lato” jest organizowana każdego roku. W te wakacje cieszy się wysokim zainteresowaniem. Głównie udział biorą dzieci i młodzież z powiatu lubińskiego. Głównym celem jest uświadomienie młodym ludziom, że lato w mieście wcale nie musi być nudne. Wszystkie warsztaty są darmowe. 

Nie używam dopalaczy, nie będę dołączał do klubu palaczy — to hasło konkursowe jednego z uczestników.  Według jury konkursu było ono najlepsze. Zwycięzca dostał maskotkę — lwa policjanta. Inni uczestnicy zostali nagrodzeni słodyczami. Dzieci i młodzież otrzymali również broszury informacyjne o szkodliwości narkotyków. Przez cały okres wakacji trwa walka z dopalaczami. Używka zabiła już wielu młodych ludzi. Nadal prowadzone są akcje anty dopalaczowe. Wiele osób handlujących narkotykami zostało zatrzymanych. Jak widać wszystkie działania są skuteczne, spada liczba zgonów, a młodzi ludzie stracili dostęp do dopalaczy.

Po krótkiej pogawędce wszyscy uczestnicy wybrali się na jazdę na rolkach z Natalią Czerwonką. Nasza lubińska gwiazda sportu przejechała 450 km, aby spędzić czas z lubinianami. —„Bardzo lubię dzieci, a na dodatek, że było to zaproszenie do mojego rodzinnego miasta, bardzo się ucieszyłam”. Na początku była rozgrzewka, mimo upałów wszystkim obecnym dopisywał świetny humor. Następnie dzieci założyły rolki i rozpoczęły wspólną zabawę —„Uwielbiam jeździć na rolkach” — mówi jeden z chłopców. Niestety z powodu upału na torze nie pojawiło się zbyt wiele dzieci. Jednak jak mówi Natalia Czerwonka — „może któryś z tych młodych ludzi zostanie kiedyś olimpijczykiem”.

Regionalne Centrum Sportowe zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia. W programie jest również: spinaczka, kręgle, zawody siatkówki i wiele innych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Największym plusem jest to, że za wszystkie zajęcia nic nie zapłacimy. Akcja jest zupełnie darmowa. Pod koniec wakacji odbędzie się turniej piłki nożnej, który również cieszy się wielkim zainteresowaniem. Jak na razie zgłosiło się już 16 drużyn.

Szczegóły znajdziecie na stronie: www.rcslubin.pl

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.