Łucznictwo: Międzynarodowe towarzystwo w Legnicy

0
673

Od poniedziałku na torach Ośrodka Sportów Łuczniczych Strzelec przy ul. Radosnej trenuje czterdziestu łuczników z ośmiu krajów, którzy przygotowują się do Pucharu Świata. Łucznicy zostaną w Legnicy do niedzieli, a następnie wybiorą się na zawody, które odbędą się we Wrocławiu.

W Legnicy przygotowują się obecnie sportowcy z USA, Kanady, Meksyku, Wysp Dziewiczych, Nowej Zelandii, Kolumbii, Iranu i Brazylii. Wszyscy brali udział w zakończonych niedawno Mistrzostwach Świata w Kopenhadze. Biorąc pod uwagę krótką przerwę między mistrzostwami w Danii a zawodami Pucharu Świata we Wrocławiu, osiem reprezentacji skorzystało z zaproszenia do Legnicy, gdzie spokojnie przygotowują się do kolejnej rywalizacji. – „Niedawno skończyły się mistrzostwa świata w Kopenhadze. Reprezentacjom tym nie opłacało się wracać do domu, bo już 11 sierpnia we Wrocławiu rozpocznie się kolejna runda pucharu świata. Osiem ekip skorzystało z naszego zaproszenia. Mieszkają w hotelu Qubus, a dwa razy dziennie, rano i popołudniu udostępniamy im nasze tory” – wyjaśnia prezes i trener legnickiego Strzelca, Józef Baściuk.

Formę na zawody Pucharu Świata przygotowuje także podopieczna Józefa Baściuka, Katarzyna Szałańska. Łuczniczka wzięła udział w niedawno zakończonych Mistrzostwach Świata w Kopenhadze i zajęła 17. miejsce w konkurencji łuków bloczkowych. Reprezentantka Polski musiała uznać wyższość Francuzki Sandrine Vandionant, z którą przegrała 142:134. Łuczniczka z Legnicy (23. miejsce w kwalifikacjach) wygrała wcześniej z Brazylijką Nely Acquestą (90.) 139:126 oraz Austriaczką Silvią Barckholt (42.) 143:131. Teraz jej celem będzie jak najlepszy występ w stolicy Dolnego Śląska. – „Jej forma rośnie. Stać ją na więcej i liczę, że we Wrocławiu poprawi swoją lokatę” – dodał trener zawodniczki.

Wrocławski Puchar Świata rozpocznie się we wtorek 11 sierpnia. Będą to zawody w ramach III rundy cyklu World Archery. Kwalifikacje potrwają od 11 do 14 sierpnia, a areną zmagań będą Pola Marsowe (teren Akademii Wychowania Fizycznego). Finały rozegrane zostaną na Pergoli koło Hali Stulecia w dniach 15 i 16 sierpnia. Łucznicy rywalizować będą w godz. 11:00-13:00 oraz 15:00-17:00. Łucznictwo to jedna z konkurencji Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017, które będą rozgrywane we Wrocławiu. Wstęp na zawody Pucharu Świata jest bezpłatny.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu, natomiast reprezentantce klubu Strzelec Legnica, Katarzynie Szałańskiej życzymy udanego startu i jak najlepszego miejsca wywalczonego w stolicy Dolnego Śląska.

/fot. Strzelec Legnica/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.