Głogowscy futsaliści wrócili do treningów. Są nowe twarze

0
761

Futsaliści KGHM Euromastera Chrobry Głogów skończyli urlopy i stawili się na pierwszym treningu drużyny w letnim okresie przygotowawczym do nowego sezonu. W pierwszych zajęciach wzięło udział kilku nowych graczy, którzy prawdopodobnie wzmocnią kadrę głogowskiej ekipy. Jak zdradził trener Tomasz Trznadel, obecnie załatwiane są formalności związane z ich pozyskaniem.

W pierwszych zajęciach piątej drużyny poprzedniego sezonu Futsal Ekstraklasy wzięło udział trzech nowych zawodników. Wiadomo już, że dwaj z nich to zielonogórzanie, którzy reprezentowali ostatnio barwy TPH Polkowice. Polkowiczanie rywalizowali w barażach o awans do elity i ostatecznie przegrali, jednak wiele wskazuje na to, że dwaj zawodnicy przeniosą się ligę wyżej. Awansować do ekstraklasy nie udało się również trzeciemu z potencjalnych nabytków KGHM Euromastera Chrobry Głogów. Zawodnik ten spędził poprzedni sezon w zespole KS Gniezno, który wywalczył wicemistrzostwo grupy południowej. Ekipy z Polkowic i Gniezna o Futsal Ekstraklasę walczyły w barażach, w których lepsi okazali się piłkarze z Dolnego Śląska. W decydującym meczu ulegli jednak Gwieździe Ruda Śląska, która nadal będzie ligowym rywalem głogowian.

W letnim okresie przygotowawczym podopieczni Tomasza Trznadla rozegrają kilka gier kontrolnych, a także wezmą udział w międzynarodowym turnieju, który odbędzie się w Jelczu-Laskowicach. Wiadomo już, że zagrają w nim trzy drużyny Futsal Ekstraklasy (KGHM Euromaster Chrobry Głogów, Red Dragons Pniewy i Gwiazda Ruda Śląska), a także dwie zagraniczne ekipy (Sporting Club de Paris z Francji oraz Squadra Mouscron z Belgii) oraz gospodarz, Orzeł Jelcz Laskowice. Głogowianie trafili do grupy B, gdzie zmierzą się z francuskim potentatem oraz ekipą z Rudy Śląskiej. Wcześniej, bo 15 sierpnia, głogowscy futsaliści rozegrają pierwszy mecz sparingowy. Rywalem będzie Red Dragons Pniewy. – „To dobrze, że dużo będziemy grać, bo w futsalu chodzi o to, żeby być jak najlepiej zgranym i w ciemno posyłać piłkę do kolegi z zespołu” – powiedział zawodnik KGHM Euromastera Chrobry Głogów, Tomasz Urbaniak.

Start nowego sezonu Futsal Ekstraklasy zaplanowano na trzeci weekend września. W pierwszej kolejce KGHM Euromaster Chrobry Głogów zagra na wyjeździe z Red Dragons Pniewy. Futsal w wydaniu ligowym powróci do Głogowa tydzień później, kiedy rywalem będzie beniaminek rozgrywek, Nbit Gliwice. Zanim jednak to nastąpi głogowski zespół musi przepracować okres przygotowawczy, a jak zapowiada trener, Tomasz Trznadel: – „Najbliższych sześć tygodni będzie ciężkich.”

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.