Kotla: Lato z GOKiS na półmetku

0
752
2015-08-03 Kotla: Lato z GOKiS na półmetku (fot. UG Kotla)
SAMSUNG CAMERA PICTURES

Zdobyły Wyspę Piratów, pływały w Aquaparku, budowały kartonowy świat Minecraft – tak pierwszy miesiąc wakacji spędziły dzieci uczestniczące w letnich zajęciach przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli.

Dzieci z Kotli powitały wakacje 1 lipca podczas Dnia Dziecka, zorganizowanego przez gminę i sołectwo Kotla. Impreza odbyła się na terenie rekreacyjno-sportowym w Kotli. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji: konkursy z nagrodami, bezpłatny dmuchaniec oraz poczęstunek (kiełbaski z grilla oraz napoje). Dużą radość najmłodszym sprawił także „świat baniek mydlanych”. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli w ten upalny dzień schładzali dzieci wodą.

W dniach 13-17 lipca GOKiS zaprosił dzieci do wspólnej zabawy w „Kartonowy Świat Minecraft”. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i wyobraźnią, tworząc z kartonowych pudeł świat inspirowany popularną grą komputerową. Na zakończenie cyklu zajęć każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i upominek – zabawkę Minecraft – w podziękowaniu za zaangażowanie i wspólną twórczą pracę.

22 lipca uczestnicy Lata z GOKiS zdobyli Wyspę Piratów w Kościanie. Była to pierwsza wyprawa z cyklu „wycieczka za jeden uśmiech”. W podróż wybrało się 20 śmiałków. Podczas wycieczki płynęli tratwą, musieli odnaleźć zaginiony skarb, tańczyli i śpiewali z piratami, a na koniec upiekli kiełbaski. Na pożegnanie otrzymali dyplomy i lody.

Na kolejną „wycieczkę za jeden uśmiech” dzieci wybrały się 29 lipca do Aquaparku w Polkowicach. Tego dnia najmłodsi mieli popłynąć w rejs po Odrze, ale niestety niski stan rzeki pokrzyżował plany. Wyjazd na basen mimo wszystko przysporzył dzieciom wiele radości i przyjemnych wrażeń.

W ramach Lata z GOKiS prowadzone były także zajęcia z modelarstwa oraz warsztaty ceramiczne. Na letnie zajęcia zaprasza dzieci również biblioteka w Kotli, która dla młodych czytelników przygotowała wiele różnorodnych zabaw i gier pod hasłem „Z książką na walizkach”.

Lipcowe zajęcia się już zakończyły, ale w sierpniu na dzieci czeka również wiele atrakcji przygotowanych przez GOKiS. W programie znajdą się m.in. wycieczki do wrocławskiego ZOO, parku linowego w Lesznie, wycieczka do Szklarskiej Poręby. Dzieci wybiorą się także do kina w Lubinie oraz Parku Krasnala w Nowej Soli. GOKiS przygotował także zajęcia modelarskie i warsztaty szycia maskotek. Dzieci mogą codziennie, w godz. 9.00-16.00, pograć w ping-ponga. Biblioteka zaprasza także do wspólnego grania w gry stolikowe.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.