KS KGHM Zanam Polkowice: Przygotowania do ligi trwają. Start w następny weekend

0
504

Aktywnie spędzili ostatnie dni piłkarze beniaminka III ligi dolnośląskiej, KS KGHM Zanam Polkowice. Podopieczni Jarosława Pedryca mają za sobą szereg meczów kontrolnych, w których osiągali niezłe wyniki, co może napawać optymizmem przed walką o punkty. Pierwszy mecz o stawkę już w następny weekend.

Polkowiccy piłkarze pracują na pełnych obrotach i szlifują formę przed startem trzecioligowych rozgrywek. KS KGHM Zanam Polkowice przystąpi do nich w roli beniaminka, jednak sugerując się tylko wynikami z meczów kontrolnych, kibice drużyny nie powinni mieć wielkich powodów do obaw. Zespół Jarosława Pedryca rywalizował m.in. z ekipami, z którymi zmierzy się w lidze i co najważniejsze – osiągał w nich zadowalające rezultaty. Nie należy jednak zapominać, że wszystko zweryfikują mecze o punkty i to dopiero one w pełni pokażą na co stać polkowiczan w nadchodzącym sezonie.

Na początku letnich przygotowań, piłkarze KS KGHM Zanam Polkowice pewnie ograli KP Brzeg Dolny 5:0. Drugim rywalem polkowiczan były rezerwy Lechii Gdańsk, zespół, który zajął drugie miejsce w poprzednich rozgrywkach trzeciej ligi pomorsko-zachodniopomorskiej. Gdańszczanie wysoko zawiesili poprzeczkę i już do przerwy prowadzili 2:0. W drugiej połowie wynik nie uległ już zmianie i górą byli podopieczni Adama Fedoruka. Kolejnym sparingpartnerem beniaminka trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej był Grom Wolsztyn. W tym spotkaniu trener Jarosław Pedryc sprawdził aż dwudziestu zawodników, a swoją szansę otrzymali również juniorzy. Polkowiczanie pokazali się z dobrej strony, a w końcówce zdecydowanie przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Mimo to spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Dwie ostatnie drużyny, z którymi rywalizowali polkowiccy piłkarze to Polonia Stal Świdnica oraz GKS Kobierzyce. Pierwszy z wymienionych zespołów to ósma siła poprzednich rozgrywek trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej. Sparing rozegrano w Polkowicach i zakończył się on pewnym zwycięstwem gospodarzy 3:0. Bramki dla KS KGHM Zanam Polkowice strzelali Wojciech Jurak (dwie) oraz Maciej Bancewicz. Ostatnim sparingpartnerem polkowiczan był czwartoligowiec, GKS Kobierzyce. Mecz również rozegrano w Polkowicach i również zakończył się on wysokim zwycięstwem podopiecznych trenera Pedryca (4:0). Na listę strzelców wpisywali się: Mariusz Szuszkiewicz, Maciej Bancewicz oraz Wojciech Jurak i Dawid Wacławczyk.

Do startu trzecioligowych rozgrywek już tylko osiem dni. Pierwszym rywalem piłkarzy KS KGHM Zanam Polkowice będzie Foto-Higiena Gać. Początek meczu w sobotę o godz. 17:00 na stadionie w Polkowicach.

/fot. KS KGHM Zanam Polkowice/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.