Młodzi tenisiści z Polkowic ze zwycięstwami w Lubinie

0
584

Dobry start mają za sobą młodzi zawodnicy Stowarzyszenia Tenisa Ziemnego w Polkowicach. Młodzi tenisiści wystartowali w zawodach z okazji otwarcia nowej hali tenisowej w Lubinie i wrócili z nich z kilkoma miejscami na podium. Najwięcej powodów do zadowolenia mieli Oliwia Dembek i Krzysztof Pajdowski, którzy wygrali swoje kategorie wiekowe.

Wakacyjny Turniej Tenisa Ziemnego był pierwszą imprezą, jaką zorganizowano w nowej Hali Tenisowej w Lubinie. Zawody podzielono na pięć kategorii wiekowych: maluszki do lat 8, szkoła podstawowa kl. I-III, szkoła podstawowa kl. IV-VI, gimnazjum oraz szkoła średnia. Uczestnicy startujący w najmłodszych kategoriach wiekowych rozgrywali jeden set, który trwał do 10 punktów, a dodatkowo rywalizowali na specjalnie pomniejszonym korcie i specjalnie przystosowanymi piłeczkami. W najmłodszej kategorii wiekowej najlepszy okazał się Jakub Bielak, który wyprzedził Maksymiliana Ciarkowskiego oraz Olę Grocholską.

Drugą kategorią podczas zawodów w Lubinie była kategoria pomarańczowa, w której startowały dzieci do lat 9. Młodzi tenisiści oraz tenisistki rywalizowali na ¾ pełnowymiarowego kortu. Tutaj najlepsza okazała się Martyna Śratwa, która pokonała reprezentantów Stowarzyszenia Tenisa Ziemnego w Polkowicach, braci Marcela i Miłosza Bednarka. W starszych grupach rywalizacja toczyła się już na pełnowymiarowym korcie, a zawodnicy grali standardowymi piłkami. W kategorii klas IV-VI zwyciężył polkowiczanin Krzysztof Pajdowski, który wyprzedził Alana Hapke z Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego oraz Kaspra Kulpę.

Drugie, po Krzysztofie Pajdowskim, zwycięstwo z Lubina przywiozła Oliwia Dembek. Polkowicka tenisistka rywalizowała w gronie gimnazjalnym, gdzie nie dała szans Marcinowi Saszyńskiemu i Jakubowi Kozłowskiemu. Wśród zawodników ze szkół średnich najlepszy okazał się Oskar Ossowski. Drugie miejsce wywalczył Paweł Borkowski, a trzeci był Mateusz Badnik. Turniej został zorganizowany przy współpracy Regionalnego Centrum Sportowego i Stowarzyszenia TOP TENIS.

Młodym zawodnikom i zawodniczkom Stowarzyszenia Tenisa Ziemnego w Polkowicach gratulujemy dobrych wyników w Lubinie i życzymy powodzenia w kolejnych startach.

Wyniki Wakacyjnego Turnieju Tenisa Ziemnego w Lubinie:

Maluszki do lat 8:
1. Jakub Bielak
2. Maksymilian Ciarkowski
3. Ola Grocholska

Szkoła podstawowa kl. I-III (pomarańczowa):
1. Martyna Śratwa
2. Marcel Bednarek
3. Miłosz Bednarek

Szkoła podstawowa kl. IV-VI:
1. Krzysztof Pajdowski
2. Alan Hapke
3. Kasper Kulpa

Gimnazjum:
1. Oliwia Dembek
2. Marcin Saszyński
3. Jakub Kozłowski

Szkoła średnia:
1. Oskar Ossowski
2. Paweł Borkowski
3. Mateusz Badnik

/fot. Stowarzyszenie Tenisa Ziemnego w Polkowicach/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.