Głogowscy policjanci świętowali i awansowali

0
384

71 głogowskich policjantów otrzymało awanse podczas uroczystości z okazji 96 rocznicy powołania Policji Rzeczpospolitej Polskiej, które odbyły się dzisiaj (30 lipca) w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Wśród awansowanych był Komendant Powiatowy Policji w Głogowie Krzysztof Sidorowicz, który został mianowany na stopień inspektora.

Głogowskie obchody Święta Policji rozpoczęły się 26 lipca od od mszy świętej w kościele w Jakubowie. Dzisiejsza impreza w MOK miała charakter uroczystej zbiórki. Rozpoczęła się od złożenia przez dowódcę uroczystości komisarza Marka Szczepańskiego meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji we Wrocławiu nadinspektorowi Wojciechowi Ołdyńskiemu i wprowadzenia sztandaru. Następnie odegrano hymn państwowy.

Na uroczystości przybyło wielu gości. Obecni byli m.in. posłanka Ewa Drozd, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinspektor Wojciech Ołdyński, wicestarosta głogowski Wojciech Borecki, prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz oraz kapelan głogowskiej policji Stanisław Czerwiński.

To dzisiejsze święto ma wyjątkowy charakter. Symboliczny i uroczysty. Dla nas jednak największym świętowaniem jest każdy przykład uratowanego czyjegoś życia, zdrowia, pomocy drugiemu człowiekowi – mówił podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Głogowie inspektor Krzysztof Sidorowicz. 

http://miedziak.info.pl/wp-content/uploads/2015/07/2015-07-29-Glogowscy-policjanci-swietowali-i-awansowali-@-MOK-Krzysztof-Sidorowicz-fot.-A.-Blaszczyk.jpg

Z dumą powtarzamy, że 90% Polaków czuje się bezpiecznie w miejscu swojego zamieszkania. Dumni jesteśmy, że 70% Polaków ufa polskiej Policji – podkreślił Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinspektor Wojciech Ołdyński. – Nie jesteśmy formacją, która oczekuje podziękowań. Wystarczy nam zaufanie.

W tym roku przypada 96 rocznica powołania Policji RP oraz 25 rocznica uchwalenia ustawy o policji. – 25 lat temu rozpoczęła się nowa era współczesnej policji. Wprowadzone wówczas ustawa działania szybko przełożyły się na zmianę wizerunku policji. I nie chodzi tu o symboliczne przemalowanie radiowozów, ale zmiany mentalności policjantów i kroczenie w kierunku demokratycznych policji świata – mówił podczas uroczystości inspektor Krzysztof Sidorowicz – Ta droga dla głogowskich policjantów nie była łatwa. Ograniczone na początku kompetencje policjantów w konfrontacji z narastająca falą przestępczości stwarzały trudne i niebezpieczne warunki służby. Dzisiaj jednak jesteśmy dumni z dziedzictwa naszych poprzedników.

W tym roku także przypada 90 rocznica powołania pierwszej kobiety do polskiej policji. W tej chwili w Polsce jest 15 000 policjantek. Kilka dni temu pierwsza kobieta w polskiej policji została mianowana na stopień generała. – Policjantki wykonują trudne i niebezpieczne, wymagając poświęcenie zadania. Często z zazdrością wynikającą z ich odwagi podziwiają je mężczyźni – mówił szef głogowskiej policji.

Podczas uroczystości mianowano na wyższe stopnie aż 71 głogowskich policjantów. Awanse odebrali z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinspektora Wojciech Ołdyńskiego oraz Komendanta Powiatowego w Głogowie inspektora Krzysztofa Sidorowicza. Szef głogowskiej policji również został awansowany przez Komendanta Głównego Policji na stopień inspektora. Uroczyste wręczenie aktu mianowania miało miejsce w trakcie obchodów wojewódzkich Święta Policji we Wrocławiu.

W drugiej części uroczystości zebrani wysłuchali koncertu Orkiestry Policyjnej KWP we Wrocławiu i wokalistki Agaty Durał, a także obejrzeli występy par tanecznych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.