Janusz Kosałka nowym dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głogowie

0
516
2013-10-15-I-Liceum-Ogolnoksztalcace@Glogow-(fot.pl.wikipedia.org)-01-

Janusz Kosałka zostanie nowym dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głogowie. W drugim konkursie przeprowadzonym na to stanowisko otrzymał bezwzględną większość głosów. Decyzję o powołaniu nowego dyrektora Zarząd Powiatu Głogowskiego zatwierdził 22 lipca.

Janusz Kosałka, dotychczasowy wicedyrektor Zespołu Szkół w Otyniuobejmie stanowisko po Agacie Rojewskiej, która na fotelu dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących zasiadała od grudnia 2014 r. Funkcję przejęła po Bożenie Kowalczykowskiej, obecnej wiceprezydent Głogowa. Agata Rojewska kierowała szkołą przez jeden semestr. Na uroczystym zakończeniu roku szkolnego z ulgą pożegnała się z tym stanowiskiem. – To jest najszczęśliwszy dzień w moim życiu, bo od 1 września nie będę już dyrektorem – mówiła podczas szkolnego apelu.

W czerwcu Starostwo Powiatowe w Głogowie ogłosiło pierwszy konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Oferty złożyło czworo kandydatów: Arleta Kania, Dominik Kujawa, Mariola Hartman i Janusz Kosałka. Do postępowania konkursowego dopuszczono tylko dwoje. Oferty Arlety Kani i Dominika Kujawy odrzucono ze względu na braki formalne. Okazało się jednak, że istnieją dwie różne interpretacje przepisów, w myśl których dokumenty złożone przez kandydatów uznano za niewystarczające. Starostwo postanowiło przeprowadzić konkurs ponownie. – Nie chcemy sytuacji, w której ktoś mógłby się poczuć poszkodowany – mówił tuż po ogłoszeniu drugiego konkursu Bartosz Adamczak, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Głogowie.

Kandydaci mogli składać oferty do 10 lipca. Tym razem do konkursu zgłosiło się pięcioro kandydatów: Arleta Kania, Dominik Kujawa, Mariola Hartman, Janusz Kosałka i Andrzej Waga. Po analizie złożonych dokumentów wszystkich kandydatów dopuszczono do drugiej tury konkursu, którą była rozmowa z komisją, powołaną przez Zarząd Powiatu. Postępowanie konkursowe zostało przeprowadzone 20 lipca. Kandydaci prezentowali koncepcję rozwoju szkoły i odpowiadali na pytania członków komisji. – W wyniku postępowania wyłoniono kandydata na dyrektora w osobie pana Janusza Kosałki, który uzyskał bezwzględną większość głosów. 22 lipca Zarząd Powiatu zatwierdził wyniki konkursu i powierzył stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących Panu Januszowi Kosałce na 5 lat szkolnych – informuje Arletta Haniewicz-Czerwiec, naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Głogowie.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.