SPS Chrobry Głogów: Treningi od początku sierpnia

0
632

3 sierpnia (poniedziałek) siatkarze SPS-u Chrobry Głogów powrócą do treningów i rozpoczną okres przygotowawczy do sezonu 2015/2016. Drugoligowe rozgrywki siatkarskie rozpoczną się 26 września i wtedy też drużyna zagra swój pierwszy mecz o punkty.

Pierwsze spotkanie zespołu po przerwie między rozgrywkami zaplanowano na pierwszy poniedziałek sierpnia. Drużyna spotka się na parkiecie hali widowiskowo-sportowej o godz. 18:00. Przez pierwszy tydzień zajęć SPS Chrobry Głogów będzie odbywał jeden trening dziennie, natomiast później liczba zostanie podwojona. Pod koniec sierpnia i w pierwszej połowie września podopieczni Krzysztofa Wójcika wezmą udział w trzech turniejach towarzyskich.

29 sierpnia (sobota) siatkarze SPS-u Chrobry Głogów pojadą na zawody do Bielawy. W turnieju – poza Bielawianką i drużyną z Głogowa – zagra Gwardia Wrocław oraz jeszcze jeden zespół. Tydzień później to głogowianie będą gościć rywali, gdyż następny turniej odbędzie się w naszym mieście. Rywalami drużyny trenera Wójcika będą Sobieski Żagań, Bielawianka Bielawa oraz Victoria Wałbrzych, najlepsza drużyna poprzedniego sezonu pierwszej ligi. Dwa tygodnie przed startem rozgrywek ligowych, SPS Chrobry Głogów zagra w jeszcze jednym turnieju. W Żaganiu rywalami głogowskiej drużyny będą m.in. miejscowy Sobieski czy Gwardia Wrocław. Większość turniejowych rywali głogowskich siatkarzy to także ekipy drugoligowe, co będzie ciekawym przetarciem przed meczami o punkty. Start drugoligowych rozgrywek 26 września, koniec zaplanowano na 31 maja 2016 roku.

Przypomnijmy, że po zakończeniu poprzedniego sezonu, w ekipie SPS-u Chrobry Głogów doszło do kilku zmian. Po siedemnastu latach przerwy do Głogowa powrócił Grzegorz Kokociński. 34-letni zawodnik opuścił Głogów w 1998 roku i przeniósł się do najmocniejszego wówczas w kraju AZS-u Częstochowa. Następnie, po siedmiu latach gry w świętym mieście, głogowianin trafił do Jadaru Radom. W późniejszym czasie zawodnik reprezentował jeszcze barwy Delecty Bydgoszcz, Effectora Kielce czy BBTS-u Bielsko-Biała, a za sobą ma też roczny pobyt we francuskim Harnes Volley-Ball. Największe sukcesy w dotychczasowej karierze 34-latek odnosił w Częstochowie. Jako zawodnik AZS-u sięgnął najpierw po puchar, a rok później mistrzostwo Polski. Doszło również do zmiany na stanowisku trenera. SPS Chrobry Głogów będzie teraz występował pod batutą 55-letniego Krzysztofa Wójcika, byłego reprezentanta Polski, a później trenera m.in. Jokera Piła czy Stali AZS PWSZ Nysa.

– „Pochodzę z Żagania, więc z tego regionu, a więc można powiedzieć, że jestem ziomkiem. Cieszę się, że trafiłem do Głogowa. Perspektywa trzyletniej pracy pozwala w spokoju budować drużynę. Chcemy w trzecim sezonie bić się o pierwszą ligę” – już w maju zapowiadał nowy opiekun głogowskiego zespołu. Poprzedni sezon SPS Chrobry Głogów zakończył na siódmym miejscu w tabeli.

Skład siatkarskiej II ligi (grupa 2) na sezon 2015/2016:

1. Klub Sportowy Bielawianka Bester Bielawa
2. Gwardia Wrocław
3. MKS Olavia Oława
4. SPS Chrobry Głogów
5. MKST Astra Nowa Sól
6. KU AZS Uniwersytet Zielonogórski
7. WKS Sobieski Arena Żagań
8. GTPS Gorzów Wielkopolski
9. KS Orzeł Międzyrzecz
10. STS Olimpia Sulęcin

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.