Kolarze opanują tor motocrossowy w Górkowie

0
1835
2015-06-21 XXV Memoriał i Jarmark Mieszczański @Rynek (fot.A.Karbowiak)-13

W najbliższą niedzielę (26 lipca) tor motocrossowy w Górkowie będzie miejscem zmagań zawodników startujących w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kolarstwie górskim. Na starcie ma stanąć sześćdziesiąt osób, a początek imprezy zaplanowano na godz. 11:00.

Kolarskie wydarzenie rozpocznie się w niedzielę o godz. 11:00, natomiast pół godziny później nastąpi oficjalne otwarcie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W trakcie jej trwania odbędą się dwa wyścigi – najpierw na starcie staną juniorki młodsze, a zaraz po nich do rywalizacji przystąpią juniorzy młodsi. Pierwszy z wyścigów zaplanowany jest na godz. 12:30, a drugi 13:30. O godz. 15:30 odbędzie się uroczysta dekoracja medalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży MTB. W tegorocznych zawodach ma wystartować sześćdziesiąt osób z całego kraju (40 kolarzy i 20 kolarek), wybranych drogą eliminacji.

Ogolnopolska-Olimpiada-Mlodziezy2015-Kolarstwo-TrasaOgolnopolska-Olimpiada-Mlodziezy2015-Kolarstwo-ProfilDwa wyścigi juniorów i juniorek nie będą jedyną atrakcją, jaką przygotowano na niedzielę. W trakcie trwania Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbędzie się kilka innych wydarzeń, a jednym z nich będzie I Giełda Rowerowa. Będzie można tam sprzedać, kupić lub zamienić swój rower na inny, zaopatrzyć się w potrzebne części czy sprawdzić stan swojego jednośladu bez dodatkowych opłat. Giełda rowerowa z pewnością ucieszy wszystkich fanów tej formy ruchu, niezależnie od tego czy kolarstwo to ważna część ich życia czy jeżdżą tylko rekreacyjnie. Oprócz tego przygotowano piknik rodzinny, zabawy dla dzieci czy wyścigi na rowerkach biegowych. To jednak nie wszystko. W każdą środę sierpnia na torze motocrossowym odbywać się będą otwarte treningi kolarskie (godz. 16-19), które poprowadzą trenerzy szkółek kolarskich MTB Obiszów.

„Chcemy edukować rowerzystów, których jest coraz więcej w naszym mieście i mamy nadzieję, że ta impreza się przyjmie” – mówił prezydent miasta, Rafael Rokaszewicz podczas poniedziałkowej konferencji w głogowskim ratuszu. Dodał również, że tor motocrossowy został zmodernizowany w taki sposób, by mogły się tam odbywać różne imprezy sportowe, które powinny ożywić to miejsce i wykorzystać wszystkie jego walory. Przypomnijmy, że pod  koniec kwietnia na torze motocrossowym w Górkowie odbyła się kolejna edycja Crossu Straceńców.

PROGRAM ZAWODÓW XXI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W KOLARSTWIE MTB – GŁOGÓW 25-26.07.2015

25 lipca:
14:00-18:00 – weryfikacja zgłoszeń, wydawanie numerów startowych (biuro zawodów Hotel Interferie)
20:00 – odprawa techniczna (Hotel Interferie)

26 lipca:
11:30 – otwarcie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży MTB (Tor Motocrossowy Górków/k. Głogowa)
12:30 – wyścig juniorek młodszych
13:30 – wyścig juniorów starszych
15:30 – dekoracja medalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, zamknięcie imprezy

Ogolnopolska-Olimpiada-Mlodziezy2015-Kolarstwo-Plakat

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.