Polkowice: Kulturalny Rozkład Jazdy

0
264
2015-07-04 III Gaworzycki Jarmark Kupiecki @ Gaworzyce (fot.M.Kowalska) 29

Miniony tydzień obfitował w wiele atrakcji – zajęcia dla dzieci, kabarety, aktywności sportowe, koncerty. Ten tydzień również zapowiada się atrakcyjnie. Co przygotowały dla mieszkańców regionu instytucje kultury?

W Polkowicach trwa drugi tydzień zajęć pod nazwą Mali odkrywcy wielkich tajemnic, któremu przyświeca hasło „Sherlock Holmes w miejskim labiryncie”. Dzieci będą między innymi przeprowadzać eksperymenty, wezmą udział w warsztatach robotyki czy w zabawach detektywistycznych, a także pobawią się w podchody. Moc atrakcji zapewni Polkowickie Centrum Animacji.

W tym tygodniu w polkowickim kinie można obejrzeć film animowany „W głowie się nie mieści”, który z ciekawością obejrzą zarówno dzieci, jak i rodzice, natomiast dla starszej publiczności, zwłaszcza dla kobiet, wyświetlany będzie „Magic MikeXXL”.

Wiejski Ośrodek Kultury w Sobinie proponuje w tym tygodniu oprócz zajęć wakacyjnych także dwa wyjazdy. Już 22 lipca dzieci pojadą do Lubina na projekcję filmu animowanego oraz zwiedzanie Parku Wrocławskiego, a 23 lipca dzieci odwiedzą Park Nauki i Rozrywki oraz Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie.

Wyjazdowo będzie również w Gminie Grębocice — gdzie trwają zajęcia dla dzieci przy świetlicach wiejskich i w bibliotece według harmonogramu, a jutro zorganizowany będzie wyjazd do Lubina na bajkę „W głowie się nie mieści”, w środę wyjazd do Głogowa na baseny odkryte, w piątek natomiast wyjazd i spływ promem Laguna po Odrze. W niedzielę odbędzie się w grębocickim parku wakacyjny „Festyn pod chmurką” organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę w Grębocicach.

Wiejski Ośrodek Kultury w Chocianowcu gości dziś aktorów, którzy przygotowali dla dzieci warsztaty teatralne, a także przedstawienie „Legenda o Kniaziu Popielu i Piaście Kołodzieju” w ramach programu „Wakacyjnych spotkań z legendami” – programu dofinansowanego w ramach Działaj Lokalnie.

Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach przeprowadza w tym tygodniu pierwszą część akcji Lato 2015, podczas której odbędą się zajęcia plastyczne, warsztaty break dance, a także wycieczka rowerowa do Ostaszowa. Ponadto na boiskach Orlik trwają zajęcia sportowe.

W Gaworzycach trwa drugi tydzień półkolonii „Wakacyjny Kalejdoskop” dofinansowanych przez Fundację KGHM, a o atrakcje dbają pracownicy Domu Kultury „Jowisz” w Gaworzycach oraz Wolontariat Młodzi Jana Pawła II. We wtorek 21.07 gaworzycki park stanie się areną Gminnego Turnieju Sportowego dla dzieci, w którym wezmą udział reprezentanci 13 miejscowości gminnych. Dzieci zmierzą się w różnych konkurencjach sportowych.

Więcej informacji o czekających atrakcjach można znaleźć na stronach internetowych organizatorów oraz w naszym KALENDARZU WYDARZEŃ.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.