Głogów: Darmowe przejazdy autobusami dla honorowych krwiodawców

0
333
2015-04-18 Motokrew 2015 @Rynek (fot.P.Dudzicki)

Honorowi dawcy, którzy mieszkają w Głogowie i  oddali co najmniej 15 l krwi, od 21 lipca będą jeździć autobusami głogowskiej Komunikacji Miejskiej za darmo. Decyzja w tej sprawie zapadała podczas sesji Rady Miejskiej 23 czerwca.

Z obliczeń Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział Terenowy w Głogowie wynika, że przywilej darmowych przejazdów obejmie ponad 300 osób. Dotychczas bez biletu autobusami miejskimi mogli jeździć mężczyźni, którzy oddali ponad 25 l krwi i kobiety, które oddały powyżej 15 l krwi. Prawo do bezpłatnych przejazdów dla tych krwiodawców obowiązywało od 15 lipca 2011 r.

Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz zwrócił się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Głogowie z propozycją rozszerzenia prawa do bezpłatnych przejazdów na dawców, którzy oddali co najmniej 15 l. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Krwiodawcy przystali na propozycję. Wniosek w tej sprawie przedstawił na Radzie Miejskiej 23 czerwca wiceprezydent Głogowa Piotr Poznański. Radni przyjęli uchwałę jednomyślnie.

Bardzo doceniamy ten gest i cieszy nas ten przywilej. To dla nas ważne, że władze Głogowa dostrzegają honorowych krwiodawców – mówi Teresa Hrynacz, kierownik Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział Terenowy w Głogowie.

Krwiodawcy, którzy chcą korzystać z bezpłatnych przejazdów, muszą postarać się o zaświadczenie, wydane przez głogowskie centrum krwiodawstwa, które zawierać będzie informacje o miejscu zamieszkania w Głogowie oraz adnotacje o oddaniu co najmniej 15 l krwi. W przypadku kontroli w autobusach Komunikacji Miejskiej zaświadczenie to trzeba będzie okazać wraz z dokumentem tożsamości oraz Głogowską Kartą Miejską. Wniosek o wydanie GKM można pobrać ze strony internetowej Komunikacji Miejskiej. Wypełniony wniosek należy złożyć w Biura Obsługi Pasażera przy Pl. Tysiąclecia 1 w Głogowie. Do wniosku należy dołączyć aktualną fotografię o wym. 3,5 x 4,5cm. Należy zabrać ze sobą także zaświadczenie wydane przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział Terenowy w Głogowie (jego kopię trzeba będzie dołączyć do wniosku) oraz dokument tożsamości ze zdjęciem.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.