Gmina Polkowice finansuje półkolonie

0
692
2015-07-18 Gmina Polkowice finansuje półkolonie (fot. UG Polkowice)

Wakacyjne zajęcia w formie półkolonii w Gminie Polkowice trwają od poniedziałku 13 lipca w Szkole Podstawowej nr 3 w Polkowicach. Dzieci nie tylko wspólnie spędzają czas, ale też odwiedzają ciekawe miejsce i uczą się przydatnych rzeczy.

Zajęcia dla młodych polkowiczan, którzy wakacje spędzają w mieście, prowadzą nauczycielki z SP3 przy pomocy Wiejskiego Ośrodku Kultury w Sobinie, Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej i Komunikacji Miejskiej.

Przygotowaliśmy wiele ciekawych atrakcji dla dzieci. Program jest skonstruowany tak, by nikt nie miał powodów do narzekań. Jego stałe punkty to wyjścia na basen  – zewnętrzny lub  Aquapark w zależności od pogody, bajkowe poranki w kinie i wycieczki poza Polkowice. W kończącym się tygodniu byliśmy we Wrzosowej Chacie w Borówkach. Dzieci wykonywały tam naturalne olejki do kąpieli. W przyszłym tygodniu planujemy wyjazd do Parku Wrocławskiego  w Lubinie – mówi Dorota Iżykiewicz, kierownik półkolonii w SP 3.

W półkoloniach bierze regularnie udział około 60 dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Dzieciom bardzo odpowiada taka forma spędzania wakacji i w trakcie zajęć panuje radosna atmosfera. Zajęcia są nieodpłatne – w całości finansowane przez Gminę Polkowice. Półkolonia w SP3 będzie trwać do końca lipca, a w sierpniu wakacyjne zajęcia będzie prowadzić Szkoła Podstawowa nr 1 w Polkowicach.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.