We wrześniu debiut Macieja Domińczaka w MMA

0
548
2014-12-10 zdjęcie: maciej domińczak legion

To będzie jeden z najciekawszych w ostatnim czasie debiutów w polskim MMA. Multimedalista Mistrzostw Polski, a na co dzień zawodnik i trener klubu Legion Głogów, Maciej Domińczak wystąpi podczas pierwszej w historii gali Amateur Fighting Championship w Zgorzelcu.

Maciej Domińczak ma na swoim koncie ponad dwadzieścia złotych medali wywalczonych w kickbokserskich Mistrzostwach Polski. Ponadto z powodzeniem reprezentował Polskę w zawodach międzynarodowych, osiągając dobre wyniki i zdobywając cenne trofea w Mistrzostwach Europy i Świata. W czerwcu fighter Legionu Głogów wystartował w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych (Ochotnicza Straż Pożarna w Bytomiu Odrzańskim), skąd przywiózł dwa złota (K-1 i light-kick) oraz srebro (point-fighting). Teraz przyszła kolej na coś nowego, czym będzie debiut podczas wrześniowej gali w Zgorzelcu.

MMA, czyli mieszane sztuki walki to coraz popularniejsza dyscyplina sportu w naszym kraju. Duża w tym zasługa Konfrontacji Sztuk Walki (KSW), najpopularniejszej polskiej federacji promującej walki MMA. Poza nią w Polsce działa wiele innych projektów dotyczących tej dyscypliny sportu, a jednym z nich jest właśnie Amateur Fighting Championship. Pomysłodawcą AFC jest Mirosław Okniński, znany bardziej z prowadzenia federacji PLMMA. Na galach Amateur Fighting Championship odbywać się będą jedynie walki amatorskie, jednak wszystko ma być profesjonalnie oprawione i transmitowane przez telewizję. – Imprezy Amateur Fighting Championship będą posiadały profesjonalną oprawę i będą transmitowane w telewizji. Walczyć na niej będą wyłącznie amatorzy, a najlepsi pojadą na Mistrzostwa Świata do Las Vegas lub wystąpią na galach PLMMA” – zapowiada Okniński.

Dla Macieja Domińczaka będzie to debiut w tej formule, jednak nie będzie to jego pierwszy kontakt z MMA. Na co dzień zawodnik trenuje w klubie Legion Głogów, gdzie również szkoli się wielu fighterów uprawiających mieszane sztuki walki. Treningowe pojedynki są jednak zupełnie czymś innym niż walka podczas gali, stąd też przed Domińczakiem trudniejsze zadanie.

Rozpiska AFC 1

Walka wieczoru:

80 kg. (catchweight): Mateusz Pogudz vs. TBA

Pozostałe:

O mistrzostwo AFC w kat. do 61 kg.: Robert Ptasiński vs. TBA

61 kg.: Maciej Domińczak vs. TBA

O mistrzostwo AFC w kat. do 66 kg.: Bartłomiej Faruga vs. Cezary Oleksiejczuk

O mistrzostwo AFC w kat. do 70 kg.: Adrian Żak vs. Przemysław Tokarz

O mistrzostwo AFC w kat. do 84 kg.: Filip Tomczak vs. Nikodem Ziemecki

77 kg.: Arkadiusz Kolus vs. Kamil Makowski

77 kg.: Hubert Szupiluk vs. TBA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.