Najpiękniejszy Ogród ROD Powiatu Polkowickiego wybrany

0
577
2015-07-17 Najpiękniejszy Ogród ROD Powiatu Polkowickiego wybrany (fot. SP Polkowice)

Komisja powołana przez Starostę Polkowickiego rozstrzygnęła konkurs na “Najlepiej zagospodarowany Rodzinny Ogród Działkowy na terenie Powiatu Polkowickiego” w roku 2015. Bezkonkurencyjnie zwyciężył ROD „Marysieńka” w Polkowicach.

Niezależna komisja, powołana przez Starostę Polkowickiego, dokonała przeglądu działek. Pod uwagę wzięto takie obszary jak: estetyka, wygląd działek, ogrodzenia, drogi i alejki ogrodowe, a także place zabaw dla dzieci. Szczególną uwagę zwracano na działania proekologiczne prowadzone przez Zarząd ROD w tym działalność ekologiczną na rzecz ochrony środowiska oraz współpracę z placówkami oświatowymi i socjalnymi Powiatu Polkowickiego. Ostatnim punktem, jaki był sprawdzany, to organizacja imprez o charakterze społecznym, które integrują i wzmacniają więzi między użytkującymi działki: festyny, konkursy ogrodowe, dni działkowca.

Ideą tego konkursu jest nie tylko podniesienie atrakcyjności miejsc wypoczynku i rekreacji, ale również pobudzenie świadomości ekologicznej mieszkańców Powiatu Polkowickiego. — mówi Marek Tramś  Starosta Polkowicki. — Cieszę się, że z każdą kolejną edycją nasze działki stają się piękniejsze i z ogromną przyjemnością przyjeżdżam podziwiać zwycięzców. — dodaje

Kolejne miejsca zajęli: ROD „Miedzianka” w Polkowicach i ROD „Nadzieja” z Chocianowa.

Uroczyste wręczenie nagród rzeczowych nastąpi podczas tegorocznych uroczystości dożynkowych poszczególnych Rodzinnych Ogrodów Działkowych. — informuje Mirosława Myrna-Kudryk, rzecznik prasowy Starostwa.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.