MOK: Głogowskie Lato Teatralne

0
706

19 lipca odbędzie się drugi spektakl dla dzieci w ramach Głogowskiego Lata Teatralnego. Młodzi widzowie obejrzą przedstawienie „Łatek Wąchatek” w wykonaniu Polskiego Teatru Historii. Spektakl rozpocznie się o godz. 12.00 na placu przed Miejskim Ośrodkiem Kultury.

Głogowskie Lato Teatralne powstało z myślą o dzieciach, które wakacje spędzają w mieście. Co dwa tygodnie w niedzielę w samo południe najmłodsi mogą obejrzeć kolorowy, interaktywny spektakl, dzięki któremu na chwilę przeniosą się w piękny świat wyobraźni.

Pierwszy spektakl w ramach Głogowskiego Lata Kulturalnego odbył się 5 lipca. Młodzi widzowie obejrzeli przedstawienie „Tajemnice niezwykłego miasta” w wykonaniu Krakowskiego Biura Promocji Kultury. Dzieci wraz z bohaterami spektaklu, dwiema zabawkami poszukującymi swojego właściciela, wybrały się w niebezpieczną podróż po dużym mieście. Nauczyły się, jak powinny bezpiecznie zachować na ruchliwej ulicy i dowiedziały się, czym jest ekologia.

19 lipca najmłodsi obejrzą spektakl „Łatek Wąchatek” w wykonaniu Polskiego Teatru Historii. Przedstawienie opowiada o małym różowym pudelku, który wraz ze swoim właścicielami po raz pierwszy wyrusza z miasta na wieś. Tam pozna wiele nowych zwierzątek, o których nigdy wcześniej nie słyszał i których nie widział. Czy uda mu się z nimi zaprzyjaźnić? W wiejskiej zagrodzie, którą odwiedzi różowy pudelek mieszkają: Zadziorny Kogut, Krowa Niezbyt Mądra Głowa, Kotek Psotek. Zwierzątka na początku będą chciały pozbyć nieproszonego gościa. Ale kiedy już znajdą z nim wspólny język, wszystko się zmieni. Bohaterowie spektaklu wraz z dziećmi naucza się kilku angielskich słówek, związanych przede wszystkim ze światem zwierząt. Przedstawienie ma charakter interaktywny. Aktorzy zapraszają młodych widzów do wspólnej zabawy w teatr.

19.07.2015r.
„Łatek Wąchatek” 
Polski Teatr Historii
godz. 12.00
plac przed MOK
Występują:
Małgorzata Heretyk, Jakub Zajda, Zbigniew Franczyk
Czas trwania: 60 min

W ramach Głogowskiego Lata Teatralnego dzieci zobaczą jeszcze następujące przedstawienia:

SPEKTAKL 3:
02.08.2015r.
„Historyja o Królu Barnabie”
– Studio Teatralne Guliwer
godz. 12.00
plac przed MOK

SPEKTAKL 4:
23.08.2015r.
„Księga błazna-moralitet plebejski”
– Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry
godz. 12.00
plac przed MOK

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.