Pożyteczne wakacje w Nielubi

0
539
2015-07-16 Pożyteczne wakacje w Nielubi @Nielubia (fot. UG Żukowice)

Odpoczywały, bawiły się i wyjeżdżały na wycieczki, ale też wykonywały drobne prace porządkowe na rzecz swojej miejscowości. 10 lipca zakończył się projekt „Pożyteczne wakacje w Nielubi”, w którym wzięło udział 20 dzieci. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane już po raz siódmy. 

Projekt był realizowany od 29 czerwca do 10 lipca. Wzięło w nim udział 20 dzieci. Najmłodszy uczestnik miał 9 lat, najstarszy 14. Organizatorzy projektu zapewnili dzieciom wiele atrakcji. – Uczestnicy programu mieli możliwość wzięcia udziału w wielu ciekawych zajęciach. Największym zainteresowaniem cieszył się wyjazd do Parku Liniowego w Lesznie, podczas którego dzieci mogły wykazać się odwaga oraz sprawnością fizyczną w trakcie pokonywania tras na linach zawieszonych nad ziemią – informuje Ewa Warych, sołtys wsi Nielubia.

Wyjazd do Parku Linowego w Lesznie to nie jedyna wycieczka, na którą wybrali się uczestnicy „Pożytecznych wakacji w Nielubi”. Dzieci zwiedziły także Zamek w Czernej, gdzie podziwiały architekturę i poznały historię tego cennego zabytku. Organizatorzy przygotowali dla uczestników wycieczki niespodziankę, którą było ognisko na zamkowym dziedzińcu. Po pełnym wrażeń zwiedzaniu Zamku dzieci ze smakiem zjadły upieczoną nad ogniskiem kiełbaskę.

Uczestnicy „Pożytecznych wakacji w Nielubi” wybrali się także na rowerową wycieczkę do Jakubowa, gdzie dzieci zwiedziły stadninę koni i miały okazję spróbować jazdy konnej. Zwieńczeniem wycieczki było wspólne ognisko.

Na wycieczce do Zielonej Góry uczestnicy projektu zwiedzili fabrykę lizaków i cukierków. Dowiedzieli się, jak produkuje się słodycze i mieli okazję zobaczyć proces produkcyjny. Najmilszym punktem programu wycieczki była degustacja słodkości.

Wielką radość sprawił dzieciom również pobyt na odkrytych basenach Pływalni Chrobry w Głogowie. – Była to największa frajda dla dzieci uczestniczących w projekcie, ponieważ oprócz pływania miały okazję opalić się oraz pobawić na zjeżdżalniach – mówi Ewa Warych.

Dzieci nie tylko bawiły się, odpoczywały i jeździły na wycieczki. Zgodnie z hasłem projektu – „Pożytecznie wakacje w Nielubi” – uczestnicy wykonywali również drobne, ale potrzebne prace na rzecz wiejskiej społeczności i środowiska naturalnego. Dzieci porządkowały i pielęgnowały rośliny rosnące na wiejskim skwerze kwiatowym.

Zwieńczeniem projektu był mecz piłkarski, po którym uczestnicy „Pożytecznych wakacji” otrzymali dyplomy i pyszny poczęstunek. Zakończenie przedsięwzięcia wraz z dziećmi świętowali wójt Gminy Żukowice Krzysztof Wołoszyn oraz radni gminy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.