Kulturalne wakacje w Polkowicach

0
195
2015-07-16 Kulturalne wakacje w Polkowicach

Polkowickie Centrum Animacji tradycyjnie przygotowało dla mieszkańców ofertę wakacyjnych imprez plenerowych. Najbliższa odbędzie się już w sobotę (18.07) w Amfiteatrze – Polkowickie Lato Kulturalne. Wystąpią między innymi Wawele, Made in China, Kabaret Łowcy.B, a gwiazdą wieczoru będzie Marta Bijan.

W tegorocznej edycji Polkowickiego Lata kulturalnego organizatorzy postawili na sprawdzony przepis gwarantujący dobrą zabawę i każdy znajdzie coś ciekawego. Najmłodsi będą mogli zobaczyć spektakl „Wędrówki małej chmurki” przygotowany przez Teatr Promyk o przygodach indiańskiego chłopca, który nazywa się… Mała Chmurka (godz. 15). O godzinie 16 na scenę wkroczy zespół Wawele, który na polskiej scenie muzycznej jest obecny od ponad 40 lat i słynie z takich przebojów jak „Biały latawiec” czy „Zostań z nami melodio”. Od godziny 17.30 zadbają o humor widzów kabarety. Jako pierwszy wystąpi Made in China z nowym programem, a tuż po nim (godz. 19) Kabaret Łowcy. B — jedna z najbardziej rozpoznawalnych grup kabaretowych w kraju. Zaprezentują najnowsze skecze, „Także tego…” i, znając ich możliwości, rozśmieszą publiczność do łez. Sobotnie wydarzenie zakończy koncert idolki nastolatek Marta Bijan, finalistka X Factor. Imprezie towarzyszyć będzie tradycyjnie ogródek plastyczny, animacje dla dzieci i wiele innych atrakcji.

— Polkowickie Lato Kulturalne to od wielu lat cykl imprez pomyślanych tak, by oferowane wydarzenia zaspokoiły oczekiwania jak największej liczby zainteresowanych udziałem w kulturalnych wydarzeniach mieszkańców naszego miasta. — mówi Justyna Gleba-Kajak z Polkowickiego Centrum Animacji.

Przypomnijmy, że w ostatnią sobotę polkowiczanie mieli okazje obejrzeć w ramach „Kina pod Chmurką” plenerowe projekcje dwóch filmów – „Wkręceni” i „Układ Zamknięty”, a w sierpniu odbędzie się kolejna odsłona zarówno plenerowego kina (8.08 będzie można obejrzeć „Wkręceni II” oraz „Non-stop”) jak i Polkowickiego Lata Kulturalnego (22.08), które odbędzie się „W rytmie disco”. Wystąpi kabaret Ciach, a także Jeremi Sikorski, Chanel oraz Tomasz Niecik – okrzyknięty królem disco-polo.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.