Polkowicka bramkarka ze złotem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

0
602

Reprezentacja Dolnego Śląska do lat 16 w piłce nożnej kobiet sięgnęła po złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Nowym Sączu. Bramki „złotej” drużyny strzegła polkowiczanka Daniela Kosińska, która została dodatkowo wybrana najlepszą bramkarką całych zawodów!

Zawody w Nowym Sączu miały rangę mistrzostw kraju i wzięły w nich udział reprezentacje województw. Drużyna z Dolnego Śląska – z Danielą Kosińską w bramce – trafiła do grupy A, gdzie rywalkami były piłkarki z województwa wielkopolskiego, lubelskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Spotkania rozgrywane były na boiskach w Nowym Sączu, Kamionce Wielkiej i Barcicach.

W pierwszym meczu rywalem reprezentacji Dolnego Śląska był Kujawsko-Pomorski ZPN. Spotkanie należało do bardzo wyrównanych, ale ostatecznie zakończyło się skromnym zwycięstwem naszego województwa 1:0. W drugim meczu reprezentacja Dolnego Śląska bez większych problemów ograła Lubelski ZPN 4:0, a w ostatnim meczu przegrała z Wielkopolską 1:2. Drużyna Danieli Kosińskiej wyszła z grupy na drugim miejscu, ustępując tylko wielkopolskiej ekipie, która zgromadziła na swoim koncie komplet punktów.

W półfinale rywalkami Dolnego Śląska były zawodniczki z Mazowsza. Niestety, w meczu decydującym o występie w finale Daniela Kosińska doznała kontuzji, która wykluczyła ją z ostatniego meczu. Mimo to jej koleżanki z drużyny poradziły sobie w ostatnim spotkaniu i pokonały kadrę pomorskiego 1:0. Kontuzja i brak występu w finale nie przeszkodził jednak polkowickiej bramkarce w sięgnięciu po nagrodę dla najlepszej zawodniczki występującej na tej pozycji podczas całej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Po turnieju w Nowym Sączu młoda polkowiczanka została powołana na konsultacje reprezentacji Polski do lat 15 w Pruszkowie, jednak z powodu kontuzji nie weźmie udziału w zgrupowaniu. Od przyszłego sezonu Daniela Kosińska będzie uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu, a także reprezentantką Klubu Sportowego AZS Wrocław.

Wyniki z dnia 4 lipca
Grupa A:
Wielkopolski ZPN vs Lubelski ZPN 6:0
Kujawsko-Pomorski ZPN vs Dolnośląski ZPN 0:1

Wyniki z 6 lipca
Grupa A:
Lubelski ZPN vs  Dolnośląski ZPN 0:4
Wielkopolski ZPN vs  Kujawsko-Pomorski ZPN 7:0

Wyniki z 8 lipca
Grupa A:
Kujawsko-Pomorski ZPN vs Lubelski ZPN 1:2
Dolnośląski ZPN vs Wielkopolski ZPN 1:2

1. Wielkopolski ZPN 3 mecze – 9 punktów – bramki 15:1
2. Dolnośląski ZPN – 3 mecze – 6 punktów – bramki 6:2
3. Lubelski ZPN – 3 mecze – 3 punkty – bramki 2:11
4. Kujawsko-Pomorski ZPN 3 mecze – 0 punktów – bramki 1:10

Półfinał:
Mazowiecki ZPN – Dolnośląski ZPN 0:3

Finał:
Pomorski ZPN – Dolnośląski ZPN 0:1

/fot. UG Polkowice/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.