ZGZM wspomoże pogorzelców

0
519
2015-07-10 ZGZM wspomoże pogorzelców

Związek Gmin Zagłębia Miedziowego podczas ostatniego posiedzenia, które odbyło się 22 czerwca, podjął decyzję o przekazaniu dotacji celowej na pomoc pogorzelcom z Sieroszowic i Żelaznego Mostu.

Z wnioskiem o pomoc dla poszkodowanych rodzin do Zarządu ZGZM wystąpili włodarze gmin – Radwanic Paweł Piwko oraz Polkowic – Wiesław Wabik. Pogorzelcom przyznano dotację celową na pomoc społeczną w wysokości 20 tysięcy złotych na poszkodowaną rodzinę.

Przypomnijmy – w maju doszło do dwóch groźnych pożarów. Nad ranem 11 maja ogień wybuchł w kuchni domu jednorodzinnego w Sieroszowicach (gm. Radwanice). W wyniku pożaru spłonęło wnętrze domu, a wraz w nim meble, sprzęt AGD i rzeczy codziennego użytku. Straty oszacowano na około 50 tysięcy złotych. Budynek wymaga generalnego remontu, w tym odtworzenia posadzek, wymiany stolarki okiennej oraz instalacji elektrycznej. Dzień później, 12 maja, podczas gwałtownej burzy, która przetoczyła się nad regionem, od uderzenia pioruna zajął się dach, a następnie wnętrze stajni w Żelaznym Moście. Pożar szybko się rozprzestrzeniał i w krótkim czasie zajął cały niedawno wyremontowany budynek gospodarczy o powierzchni 400metrów kwadratowych. Udało się uratować zwierzęta (cielaki i drób), jednak spaleniu uległ sprzęt rolniczy, a także zapas siana i słomy oraz przechowywane zboże. Straty oszacowano na 150 tysięcy złotych.

Przyznane dotacje nie wystarczą, by odtworzyć stan sprzed pożarów, jednak będą dla poszkodowanych rodzin sporym zastrzykiem finansowym do odbudowy dobytku.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.