Wygrane turnieje zawodników Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego

0
511

Kilka zwycięstw dopisali do swojego dorobku zawodnicy Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego. Dariusz Błażejewski zwyciężył w turnieju z cyklu Euro Eco Festiwal w Złotowie, natomiast Rafał Nowiński przywiózł pierwsze miejsce z Leszna. Sukcesy odnieśli także zawodnicy startujący w gronie oldbojów.

Dla Dariusza Błażejewskiego był to już drugi wygrany turniej w czasie tegorocznych wakacji. Pod koniec czerwca głogowski tenisista wygrał zawody z cyklu Letnie Grand Prix na kortach Apuaparku w Pile. Zawodnik Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego nie miał sobie równych w kategorii do 14 lat i wygrał wszystkie siedem spotkań. W finale głogowski tenisista poradził sobie z zawodnikiem gospodarzy, dwukrotnie wygrywając 6:2. Wcześniejsze mecze kończyły się pewnymi wygranymi 6:0, 6:0.

Tym razem Dariusz Błażejewski był najlepszy podczas Euro Eco Festiwal w Złotowie. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy i rywalizowali systemem „każdy z każdym”. Reprezentant GTT rozegrał trzy zwycięskie mecze z Jackiem Sztykowskim, Karolem Smolińskim i Dawidem Michtą nie tracąc gema. W półfinale głogowianin pokonał Aleksandra Kozicza (6:1, 6:1), a w finale okazał się lepszy od Stanisława Leszczyńskiego (6:2, 6:2).

Z bardzo dobrej strony pokazał się w Lesznie Rafał Nowiński, który wygrał zmagania 16-latków. Drugie miejsce w zawodach przypadło Filipowi Półtoraczykowi z Leszna, a trzeci był Franciszek Skapin z Poznania. – „Rafał wykazał się dobrą kondycją oraz strategią gry z poszczególnymi przeciwnikami co pozwoliło mu wgrać cały turniej – ocenił trener Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego, Maciej Kulhawik. W zawodach w Lesznie wzięło udział 23 zawodników.

Pod koniec czerwca dobre wyniki odnotowali również zawodnicy Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego, którzy rywalizowali w gronie oldbojów. W dniach 27-28 czerwca odbyły się zawody z okazji Dni Lubina. Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Prezydenta Miasta rozgrywano w kategoriach OPEN, 40, 50, 60 oraz w grze podwójnej. W Lubinie pojawiła się liczna reprezentacja głogowskiego tenisa, a najlepsze miejsce osiągnął debel Zdzisław Konieczny – Wojciech Skołozdrzy, który zwyciężył w całych zawodach. Wojciech Skołozdrzy wywalczył dodatkowo drugie miejsce w grze pojedynczej w kategorii 50. W finale musiał uznać wyższość Jana Janiszaka z Lubina, przegrywając 7:5 i 7:6. Czwarte miejsce w kategorii 60 zajął Zdzisław Konieczny, a na ćwierćfinale zakończył swój udział w kategorii 40 Tomasz Kiemona.

Wyniki zawodników Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego:

Złotów
1. miejsce – Dariusz Błażejewski

Leszno
1. miejsce – Rafał Nowiński

Piła
1. miejsce – Dariusz Błażejewski

Lubin
1. miejsce – debel Zdzisław Konieczny – Wojciech Skołozdrzy
2. miejsce – Wojciech Skołozdrzy
4. miejsce – Zdzisław Konieczny
ćwierćfinał – Tomasz Kiemona

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.