Głogów: Nie ma wyroku, będą nowe dowody

0
555
2015-07-08 Głogów: Nie ma wyroku, będą nowe dowody @Sąd Rejonowy w Głogowie (fot. A. Błaszczyk)

Wczoraj (7 lipca) w Sądzie Rejonowym w Głogowie miał zostać ogłoszony wyrok w sprawie o fałszowanie i niszczenie dokumentów, w której na ławie oskarżonych zasiadają radny miejski Leszek D. oraz była dyrektor Głogowskiego Centrum Edukacji Zawodowej Barbara D. Sąd uznał jednak za konieczne wznowienie przewodu sądowego w celu przeprowadzenia dodatkowych czynności dowodowych.

Leszek D. w styczniu 2013 r. został oskarżony przez Prokuraturę Rejonową w Lubinie o fałszowanie i niszczenie dokumentów. Miał się tego dopuścić w latach 2007-2011, kiedy pracował w sekretariacie Głogowskiego Centrum Edukacji Zawodowej. Wraz z nim na ławie oskarżonych zasiada była dyrektor Głogowskiego Centrum Edukacji Zawodowej Barbara D.

Proces w tej sprawie rozpoczął się w 2013 r. Wczoraj miał zapaść wyrok. Sędzia Daniel Ludwiczak postanowił jednak o wznowieniu przewodu sądowego, ponieważ chciałby się zapoznać z kolejnymi dowodami, m.in. opinią biegłego grafologa oraz dokumentami ze Starostwa Powiatowego.

Sąd po zapoznaniu się z aktami doszedł do przekonania, że brak mu materiału dowodowego, pozwalającego na zakończenie sprawy. Musi ten materiał uzupełnić. Dowody, które sąd dopuścił z urzędu, są wynikiem przemyśleń Sądu, który, żeby wydał wyrok musi mieć informację ze Starostwa, dotyczące przede wszystkim subwencji i dopiero jak uzyska te informacje, będzie mógł ocenić materiał dowodowy i wydać ostateczne rozstrzygnięcie – wyjaśnia Beata Sobczak, obrońca Barbary D.

Kolejna rozprawa odbędzie się 22 września.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.