Nowe zawodniczki CCC Polkowice

0
362

Do kilku zmian kadrowych doszło w szeregach czwartej drużyny poprzedniego sezonu Tauron Basket Ligi, CCC Polkowice. Kontrakt z polkowickim klubem podpisała skrzydłowa Ewelina Gala oraz rozgrywająca Agata Nowacka. Wcześniej doszło też do zmiany na stanowisku trenera – nowym opiekunem polkowickich koszykarek został Wojciech Downar-Zapolski.

48-letni Wojciech Downar-Zapolski to znany trener wśród polskich sympatyków żeńskiej koszykówki. Kojarzony z sukcesami w Wiśle Kraków szkoleniowiec pracował ostatnio jako asystent Romana Skrzecza w koszykarskiej reprezentacji Polski do lat 20. Teraz jego dodatkowym zadaniem będzie jak najlepsza praca z koszykarkami CCC Polkowice.

Wojciech Downar-Zapolski nie jest jedyną nową twarzą w Polkowicach. Pod koniec czerwca kontrakt z CCC Polkowice podpisała 25-letnia skrzydłowa Ewelina Gala. Mierząca 185 cm wzrostu zawodniczka reprezentowała w poprzednim sezonie barwy dwóch klubów. Rozgrywki rozpoczęła w Arteco Bydgoszcz, jednak rozegrała dla tego klubu zaledwie sześć spotkań. Umowę rozwiązano za porozumieniem stron. Kolejnym klubem w jej karierze był Basket Gdynia, gdzie zagrała piętnaście spotkań i notowała średnio 9,9 punktu oraz 7,4 zbiórki na mecz. Wcześniej nowa skrzydłowa CCC Polkowice reprezentowała barwy takich klubów, jak MTK Pabianice, Energa Toruń, Lotos Gdynia, GTK Wejherowo czy X-Demon Tęcza Leszno.

„Ewelina to solidna zawodniczka dobrze radząca sobie w strefie podkoszowej. Poza tym, ma już spore doświadczenie, które na pewno okaże się przydatne naszej drużynie. Liczymy na to, że będziemy mieć z niej wiele pożytku” – skomentował Wiesław Kozdroń, prezes MKS Polkowice.

Kontrakt z czwartą ekipą poprzedniego sezonu Tauron Basket Ligi podpisała także Agata Nowacka. Rozgrywająca jest doskonale znana polkowickim kibicom, gdyż w przeszłości reprezentowała już barwy klubu. Podpisując kontrakt z CCC Polkowice, Agata Nowacka związała się z klubem już po raz czwarty. W Polkowicach zawodniczka występowała w latach 2003-2006, a także w sezonach 2008/2009 i 2011/2012. 34-letnia koszykarka ma w swoim CV występy dla takich klubów jak PTK Pabianice, Wisła Can-Pack Kraków czy Energa Toruń.

„Agata jest zawodniczką o uznanej marce. Ma za sobą wiele sezonów spędzonych na parkietach ekstraklasy. Jej doświadczenie na pewno będzie pomocne naszej drużynie” – powiedział prezes polkowickiego klubu.

Poza Eweliną Galą i Agatą Nowacką, kontrakt z polkowicką ekipą przedłużyła Agnieszka Majewska. Doświadczona środkowa reprezentuje barwy CCC Polkowice od 2010 roku. – Aga gwarantuje skuteczną walkę na tablicach, a jej obycie na ligowych parkietach na pewno przyniesie nam wiele dobrego” – dodał Wiesław Kozdroń. Nowa umowa zawodniczki będzie obowiązywała przez jeden sezon.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.