Polkowice: Kulturalny Rozkład Jazdy

0
619

Miniony tydzień obfitował w różne atrakcje i wydarzenia kulturalne, których szczególna kumulacja nastąpiła w sobotę, kiedy to odbył się III Gaworzycki Jarmark Kupiecki, XII Dni Jagody w Chocianowie, 30-lecie zespołu „Podolanki” w Nowej Wsi Lubińskiej, a także III Piknik Rodzinny w Grębocicach. Ten tydzień zapowiada się nieco spokojniej, ale nie zabraknie kulturalnych atrakcji.

W Gminie Grębocice rusza pełną parą akcja lato 2015. W poniedziałek (6.07) przy Wiejskim Ośrodku Kultury w Krzydłowicach w godzinach od 10 do 12 odbędą się zajęcia animacyjne pod nazwą wakacyjne rozmaitości – gry i zabawy pełne radości. Te same zajęcia przy świetlicy wiejskiej w Obiszowie odbędą się w środę (8.07). We wtorek 7.07 odbędzie się wyjazd dla chętnych do kina w Lubinie na film animowany. W czwartek (9.07) od godziny 11 Biblioteka w Grębocicach zaprasza na Lato z Biblioteką i zajęcia pod nazwą Krzyżówkowy zawrót głowy. W piątek (10.07) zaplanowano wyjazd na basen do Głogowa.

Polkowickie kino zaprasza na seanse, w tym tygodniu zobaczyć będzie można Minionki oraz FRU!, a dla starszych widzów przygotowano film Terminator: Genisys. Natomiast w najbliższą sobotę (11.07) w polkowickim amfiteatrze szykuje się nie lada gratka dla kinomanów – polkowickie kino pod chmurką, a w nim zobaczymy Wkręceni (22.00) a następnie Układ Zamknięty (23.30). Wstęp na Kino Pod Chmurką jest darmowy.

Nie samą kulturą żyje człowiek – do pełnej harmonii potrzeba też i ruchu. W Radwanicach animatorzy Zdzisław Śnioszek oraz Bartosz Różycki zapraszają na zajęcia sportowe, które odbywają się na Orliku w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 14-20 oraz wtorki i czwartki 10-16. Na sport stawia też Gmina Polkowice, która razem z radami osiedli Hubala, Sienkiewicza i Staszica finansuje zajęcia sportowe dla dzieci prowadzone pod okiem Klubu Sportowego Polkowice. Zajęcia odbywają się na stadionie lekkoatletycznym w środy i piątki w godzinach 10-11.30.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.