Głogów: Kulturalny Rozkład Jazdy

0
522

Kto powiedział, że mieście latem musi być nudno? Wystarczy zajrzeć do naszego kulturalnego przewodnika, by przekonać się, jak wiele dzieje się w Głogowie.

Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie na kolejny wakacyjny tydzień przygotował wiele zajęć dla dzieci. Najmłodsi mogą wybierać wśród warsztatów plastycznych, tanecznych, muzycznych i rękodzieła. W tym tygodniu dzieci będą mogły m.in. rozwinąć swoją recycklingową kreatywność i nauczyć się podstaw tańca orientalnego. Zajęcia są bezpłatne, ale trzeba się wcześniej na nie zapisać w Biurze Obsługi Klienta. Wszystkie informacje dotyczące oferty dostępne są na stronie internetowej MOK-u.

Uczestnicy półkolonii „Z kulturą w plecaku”,  organizowanych przez Miejskie Centrum Wspierania Rodziny nie wiedzą, co to nuda. Każdego dnia od 7.00 do 15.00 w Klubie Środowiskowym przy Folwarcznej 7 czeka na dzieci wiele atrakcji. Półkoloniści codziennie uczestniczą w różnorodnych warsztatach artystycznych, konkursach, a także biorą udział w wycieczkach. Odwiedzili już m.in. rozgłośnię radiową i Komendę Powiatowa Policji w Głogowie. Na zakończenie półkolonii każdy otrzyma dyplom i nagrodę.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie również otwiera swoje podwoje przed dziećmi. Wakacyjne Czwartki w Muzeum to cykl zajęć, podczas których najmłodsi będą mogli obejrzeć wystawy muzeum oraz wziąć udział w warsztatach i zajęciach plastycznych. Tematem przewodnim najbliższego Wakacyjnego Czwartku w Muzeum będzie szkło. Wstęp na zajęcia po wykupieniu biletu ulgowego. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 7-12 lat.

O to, by dzieci nie nudziły się w czasie wakacji zadbał również Gminny Ośrodek Kultury i Sztuki w Kotli. GOKiS przygotował dla nich m.in. warsztaty ceramiczne, które odbywać się będą od 6 do 10 lipca w różnych miejscowościach gminy. W bibliotece w Kotli, od poniedziałku do piątku (prócz środy), w godz. 11.00-13.00 dzieci będą mogły uczestniczyć w zajęciach „ Z książka na walizkach”, a później do godz. 17.00 grać w gry stolikowe. Najmłodszych, którzy lubią zajęcia plastyczne GOKiS zaprasza w godz. 15.00-16.00 do swojej sali widowiskowej lub w plener na warsztaty malarskie „Chodź, pomaluj mój świat”. 9 lipca organizatorzy przygotowali coś dla wielbicieli modelarstwa. O godz. 15.00 w sali GOKiS rozpoczną się zajęcie „Świat modeli”. Dla kinomanów również coś się znajdzie. Organizatorzy zapraszają ich na seans filmowy 10 lipca o godz. 16.00.

Wielbicielom sztuki przypominamy, że jeszcze tylko kilka dni można oglądać w głogowskim muzeum obrazy takich mistrzów jak Matejko, Malczewski, Wyczółkowski czy też Fałat. Tylko do 19 lipca udostępniona będzie wystawa prezentująca obrazy dawnych mistrzów z kolekcji Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Tę wystawę po prostu trzeba zobaczyć! Obrazy tej klasy mistrzów rzadko goszczą w Głogowie. Nic więc dziwnego, że otwarta w maju  wystawa cieszy się sporym zainteresowaniem. Ekspozycja była bez wątpienia hitem tegorocznej Nocy Muzeów. Nadal jest chętnie odwiedzana nie tylko przez głogowian, ale też przez turystów odwiedzających Głogów i głogowskie muzeum. Szczegółowe informacje na temat wystawy, godziny zwiedzania oraz cennik dostępne na stronie muzeum.

Kolejna propozycja dla wielbicieli malarstwa to wernisaż poplenerowej wystawy „Człowiek chroni środowisko”, który odbędzie się 10 lipca 2015 o godz. 18.00 w Galerii Edukacji Twórczej MOK. Plener miał miejsce w Zamku w Czernej oraz na terenie Głogowa, a wzięło w nim udział 12 znakomitych artystów z całej Polski. Projekt został dofinansowany ze środków Fundacji KGHM Polska Miedź, Gminy Miejska Głogów i Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Wystawa będzie czynna od 10.07-31.08.2015 r. Honorowy patronat nad ekspozycją objął prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Na najbliższy weekend Miejski Ośrodek Kultury przygotował nie lada gratkę dla wielbicieli latynoskiej kultury. 11 i 12 lipca MOK zaprasza na kurs tańca Tango Argentino od podstaw, które poprowadzi Krzysztof Kociński ze Studia Dance Club z Zielonej Góry. Zajęcia odbywać się będą w godz. 10.30-14.00 w sali konferencyjnej w MOK-u. Kurs kosztuje 60 zł za osobę.

Weekend zapowiada się znów bardzo muzycznie. W sobotę od godz. 18.00 w Fosie Miejskiej rozbrzmiewać będą dźwięki rodem z portowej tawerny. Podczas koncertu Szanty w Fosie zagrają trzy zespoły wykonujące muzykę żeglarską: EKT GDYNIA, NORTH CAPE, OLD MARINNERS. Wstęp jest wolny.

W niedzielę odbędzie się natomiast drugi koncert w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu im. A. Gryphiusa. Na Rynku od godz. 19.00 królować będą muzyka i taniec dworski. Podczas koncertu wystąpią: Cracovia Danza – balet dworski, Maksymilian Święch – klawesyn, Kwartet Smyczkowy DELOS. W programie utwory: A. Vivaldiego, J. B. Lully’ego, J. S. Bacha i inne. Wstęp wolny.

Oczywiście, to nie wszystkie wydarzenia, jakie odbywać się będą w najbliższym tygodniu w Głogowie. Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj do naszego Kalendarza Wydarzeń i bądź na bieżąco.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.