Stepan Hirśkyj i Tomasz Zając nie zagrają w Chrobrym. Powrót Bartosza Machaja

0
255

Piłkarze pierwszoligowego Chrobrego Głogów rozpoczęli w poniedziałek przygotowania do nowego sezonu. W gronie trenujących zawodników znalazło się kilka nowych twarzy, a nie zabrakło też zawodników, którzy zostali zaproszeni na testy. Pojawił się również Bartosz Machaj, który powraca do Głogowa po półtorarocznej przerwie.

Na pierwszych zajęciach pojawiło się 26 zawodników. Jak zdradził trener Ireneusz Mamrot, w tym gronie znaleźli się testowani – bramkarz, środkowy pomocnik oraz ofensywny pomocnik z Ukrainy. Z zespołem trenowali również nowi zawodnicy Chrobrego Głogów, czyli Karol Hodowany i Bartosz Machaj. Po kontuzji dochodzi do siebie natomiast Piotr Niewieściuk, który nie ćwiczył na pełnych obrotach.

Bartosz Machaj to trzeci zawodnik, którego pierwszoligowy Chrobry Głogów pozyskał przed nowymi rozgrywkami. 22-letni skrzydłowy grał już przy Wita Stwosza, a klub opuścił w styczniu 2014 roku po świetnej rundzie jesiennej na drugoligowych boiskach. Pomocnik zakończył ją z dziewiętnastoma występami, sześcioma bramkami i siedmioma asystami. Kolejnym klubem w jego karierze była Miedź Legnica, jednak runda rewanżowa nie należała już do tak udanych. Machaj pojawił się na boisku dziesięć razy i nie zdobył ani jednej bramki. W Legnicy zawodnik spędził też pierwszą rundę sezonu 2014/2015. Na pierwszoligowych boiskach grywał zaledwie po kilkanaście minut i przeniósł się do Wrocławia, gdzie wystąpił w ośmiu meczach trzecioligowych rezerw Śląska. Teraz ponownie zagra w Chrobrym Głogów i razem z pomarańczowo-czarnymi powalczy o jak najlepsze wyniki na pierwszoligowych boiskach.

Z klubem żegnają się natomiast dwaj zawodnicy, którzy reprezentowali jego barwy w rundzie wiosennej minionego sezonu. To 19-letni napastnik Tomasz Zając oraz 24-letni pomocnik Stepan Hirśkyj. Pierwszy z nich był wypożyczony z Wisły Kraków, jednak wobec wygasającego kontraktu z klubem, podpisał dwuletnią umowę z Koroną Kielce. W pomarańczowo-czarnych barwach młody napastnik wystąpił dziewięciokrotnie i zdobył dwa gole. Dorobek ten mógłby być okazalszy, jednak zawodnik stracił sporą część rundy z powodu kontuzji. Bramki dla Chrobrego Głogów zdobywał w dwóch pierwszych meczach wiosny, a szczególnie cenna była ta strzelona w 90. minucie spotkania w Chojnicach (1:1).

Z powodów regulaminowych klub opuścił też ukraiński pomocnik, Stepan Hirśkyj. 24-latek zagrał dla Chrobrego siedem spotkań, w których zdobył dwie bramki. Warto wspomnieć, że zarówno trafienie z meczu przeciwko Dolcanowi Ząbki, jak i gol strzelony Sandecji Nowy Sącz należały do grona najładniejszych bramek zdobytych na pierwszoligowych boiskach. Od nadchodzącego sezonu w I lidze grać będzie mógł tylko jeden zawodnik spoza Unii Europejskiej. – „Stepan Hirśkyj odszedł od nas i muszę przyznać, że pożegnałem go z bólem serca” – powiedział trener Chrobrego Ireneusz Mamrot. Nieoficjalnie mówi się, że ukraiński pomocnik zostanie w Polsce i będzie kontynuował swoją karierę w jednym ze śląskich drugoligowców.

Za cztery dni piłkarze Chrobrego Głogów rozegrają pierwszy mecz kontrolny. W Wałbrzychu formę pomarańczowo-czarnych sprawdzi Piast Gliwice. 8 lipca podopieczni Ireneusza Mamrota zagrają już w Głogowie, a rywalem będzie KKS Kalisz.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.