Głogów: Diabetycy edukowali się i bawili

0
567
2015-06-29 Podsumowanie Szkoły Cukrzycy – Polskie Stowarzyszenie Diabetyków o.Głogów @ Miejskie Centrum Wspierania Rodziny (fot.P.Michalski) 16

Członkowie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oddział rejonowy w Głogowie spotkali się 29 czerwca w Miejskim Centrum Wspierania Rodziny, by podsumować działalność Szkoły Cukrzycy w ostatnim półroczu. Impreza miała charakter integracyjno-edukacyjny.

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków oddział rejonowy w Głogowie działa od ponad trzydziestu lat, a należy do niego ponad 700 osób. W 2013 r. stowarzyszenie zainicjowało powstanie w naszym mieście Szkoły Cukrzycy. Ideą tego przedsięwzięcia jest pomoc osobom chorym na cukrzycę poprzez udzielnie im wsparcia, przekazywanie wiedzy i umożliwianie spotkań z lekarzami specjalistami.

W tym roku do końca czerwca odbyły się 2 spotkania Szkoły Cukrzycy. Od września planowane są kolejne. – Liczba szkoleń uzależniona jest m.in. od tego, czy pozyskamy na nie fundusze – mówi Czesław Starczewski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oddział rejonowy w Głogowie. – Podczas spotkania podsumowującego Szkołę Cukrzycy chcieliśmy zintegrować nasze środowisko i porozmawiać o problemach, z którymi na co dzień borykają się chorzy na cukrzycę.

Impreza miała także wymiar edukacyjny. W jej trakcie diabetycy mieli okazję wysłuchać kilku wykładów na temat powikłań cukrzycy oraz diety cukrzycowej. – Chcemy chorym uświadomić, że cukrzyca niesie za sobą wiele groźnych powikłań, dlatego zaprosiliśmy specjalistów, którzy wyjaśnili nam z czego one wynikają i jak się przed nimi uchronić – mówi prezes głogowskiego oddziału organzacji.

Lekarz specjalista kardiolog Radosław Gliński wygłosił wykład na temat „Zawał serca, udar mózgu – czy to też powikłania cukrzycy”. O niedoborze witaminy B12 u cukrzyków mówił Krzysztof Myczko, natomiast o przestrzeganiu diety cukrzycowej oraz jak korzystać z sezonowych owoców w sposób rozsądny opowiadała dietetyk Karolina Szaran.

Po wykładach był czas na poczęstunek i zabawę przy muzyce. W spotkaniu wzięły udział 72 osoby.

ZOBACZ GALERIĘ z WYDARZENIA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.