Znamy wyniki matur w powiecie głogowskim

0
374
zdjęcie-2014-05-05-matura-z-języka-polskiego@Głogów-01

Najlepiej poszło maturzystom z I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Najsłabiej napisali egzaminy uczniowie Technikum nr 6.

W powiecie głogowskim do matury przystąpiło blisko 800 uczniów. Pozytywny wynik otrzymało 75,6% zdających. Najwięcej osób podeszło do egzaminów w I LO – 177 osób. Egzaminy zdało ponad 95% z nich, co na tle powiatu głogowskiego oraz województwa dolnośląskiego, w którym zdawalność wyniosła 79,6%, jest doskonałym wynikiem. Drugie miejsce w powiecie zajęło II Liceum Ogólnokształcące, gdzie egzaminy pozytywnie zaliczyło ponad 85% uczniów, a na trzecim pod względem wyników uplasował się Zespół Szkół Politechnicznych, w którym maturę zdało blisko 80% osób. To dobry wynik na tle województwa, ponieważ w przypadku uczniów techników zdawalność na Dolnym Śląsku wyniosła 62,4%. W powiecie najsłabiej poradzili sobie uczniowie z Technikum nr 6. Egzaminy pisało 54 osób, zdało 31 %.

Oczywiście zawsze mogłoby być lepiej, ale generalnie jesteśmy zadowoleni – komentuje wynik matur Paweł Korzeń, dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie. – Zadowoleni, dlatego, że poziom matur w naszej szkole utrzymuje się na stałym poziomie. Cieszy nas ten wynik również dlatego, że jest 17 % wyższy od średniej wojewódzkiej.

Maturzyści z Zespołu Szkół Politechnicznych najlepiej poradzili sobie z językiem niemieckim. Egzamin zdali wszyscy, którzy do niego przystąpili. Bardzo dobrze uczniom poszedł także język polski – pozytywny wynik otrzymało blisko 98% z nich. Język angielski zdało 89% maturzystów, a matematykę ponad 84%.

Jest to efekt ciężkiej pracy uczniów, ale też nauczycieli. Te wyniki matur oscylują w granicach 80-90% od kilku lat. Staramy się utrzymywać ten trend, dzięki dodatkowym egzaminom próbnym – mówi Paweł Korzeń.– Cieszy nas również fakt, że w tym roku mielismy większa liczbę uczniów zdających matury rozszerzone, czy dodatkowe przedmioty. Więcej osób przystąpiło do egzaminów z fizyki i astronomii. W tym roku po raz pierwszy 11 uczniów zdawało także informatykę.

Dyrektor jest zadowolony. A jak te wyniki oceniają maturzyści? – Matura była dosyć łatwa. Poszło okej – mówi Aleksander, maturzysta z Zespołu Szkół Politechnicznych. – Wszystkie wyniki są pozytywne, więc jest w porządku. Najbardziej jestem zadowolony z języka angielskiego. Ustny zdałem na 90%, a pisemny na 70%. Myślałem, że pójdzie mi lepiej, nie wyszło, ale i tak jest w porządku.
Teraz przed maturzystami wakacje, a potem staną przed wyborem: studia czy praca? Coraz więcej młodych ludzi stawia na zdobywanie doświadczenia zawodowego. Nad swoją przyszłością zastanawia się także Aleksander:
Myślę nad administracją albo ekonomią. Jeszcze nie zdecydowałem, czy wybiorę studia dzienne, czy może jednak zaoczne i pracę w międzyczasie – bo chciałbym zdobywać już doświadczenie zawodowe.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.