Głogów: Wymienią okna ze względów bezpieczeństwa

0
640
2016-06-27 Głogów Wymienią okna ze względów bezpieczeństwa @PCPR (fot. A. Błaszczyk)

Wkrótce w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Powiatowego Centrum Pieczy Zastępczej przy ul. Słowiańskiej znikną kraty z okien na pierwszym piętrze. Przy okazji zostanie wymieniona cała stolarka okienna. – „Wymiana okien podyktowana jest względami bezpieczeństwa”  – tłumaczy Wojciech Borecki, wicestarosta głogowski.

W grudniu 2014 r. całą Polską wstrząsnęła tragedia z Makowa w powiecie skierniewickim. Szaleniec oblał benzyną i podpalił pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Mężczyna prawdopodobnie przytrzymywał drzwi, żeby kobiety nie mogły uciec. Pracownice nie mogły się ewakuować przez okna, bo biura znajdowały się na piętrze. Gdyby podobna tragedia wydarzyła się w Głogowie, urzędnicy mieliby zamkniętą drogę ucieczki przez kraty w oknach.

Na przedostatniej sesji Rady Powiatu Głogowskiego została przyjęta uchwała o zmianie w budżecie, która dotyczyła przyznania środków w wysokości 70 000 zł na wymianę stolarki okiennej na parterze w budynku przy ul. Słowiańskiej. – Dostaliśmy zalecenia od ministerstwa, by wszelkie trudności w drogach ewakuacyjnych pousuwać – mówi Wojciech Borecki. – W tej chwili prowadzimy prace związane z przygotowaniem i uaktualnieniem dokumentacji kosztorysowo-projektowej. Wymiana stolarki okiennej jest konieczna i w pełni uzasadniona. Do końca wakacji okna zostana wymienione.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.