Zorganizowano pierwszy bieg w parku — „parkrun”

0
702

W dniu 20 czerwca w Parku Wrocławskim w Lubinie po raz pierwszy odbył się „parkrun”. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych lubiących biegać — od dzieci do seniorów. 

„Parkrun” jest organizowany w każdą sobotę o godz. 9.00. Jest to bieg na dystans 5 km. Udział jest zupełnie bezpłatny, wymaga jedynie rejstracji na stronie organizatora i zabraniem ze sobą na bieg wygenerowanego numerku. Dzięki temu można brać udział w parkrunach organizowanych w Polsce, ale również na całym świecie.Dodatkowo beziemy mogli śledzić nasze cotygodniowe zmagania, ponieważ w rejestrze zapisywany jest czas uczestnika.  Mimo długiego dystansu każda osoba może biec swoim tempem, cel jest jedny — dobiec do mety. Całą akcje napędzają wolontariusze projektu, możesz nim zostać wysyłając swoje zgłoszenie na maila:  lubinwolontariusze@parkrun.com.

20 czerwca wstawiło się 39 biegaczy z 90 zarejestrowanych, jak zapewnia inicjator projektu jest to dobry wynik jak na pierwszą taką akcje. Większość uczestników stanowiła płeć żeńska. Pojawił się również biegacz z Poznania, który od wielu lat jest włączony w projekt. Pobiegł również prezes polskiego „parkruna”˜. Po biegu wszyscy wybrali się do kawiarni jednego z lubińskich hoteli, a tam omówili bieg i wymienili się doświadczeniami.˜˜„Przyłączyć może się każdy – I dorośli, i dzieci. Można biec pchając wózek z pociechą czy z psem” — mówi organizator „parkruna” w Lubinie — Andrzej Sowa.

Wszystkich chętnych zapraszamy na jutrzejszy bieg. Zarejestrować się można na stronie: http://www.parkrun.pl/lubin/. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.