Grębocice: Uroczysta sesja z okazji 25-lecia samorządu

0
521
2015-06-25 Grębocice: Uroczysta sesja z okazji 25-lecia samorządu (fot. UG Grębocice)

Rok 2015 jest rokiem jubileuszowym i w całej Polsce obchodzi się uroczyście 25-lecie samorządu terytorialnego. Nie mogło być inaczej w Gminie Grębocice.

Z okazji 25-lecia samorządu terytorialnego zwołano uroczystą sesję. Odbyła się ona 23 czerwca w auli Gimnazjum imienia Jana Nowaka – Jeziorańskiego w Grębocicach. Zaproszono na nią wielu gości, a oprócz obecnego wójta Romana Jabłońskiego i radnych gminnych przybyli także wójtowie i radni z poprzednich kadencji oraz wicestarosta powiatu polkowickiego Kamil Ciupak.

Tego typu uroczystości zawsze są okazją do podsumowań minionych lat oraz do dziękowania za pracę na rzecz lokalnej społeczności. Zestawienie takie zostało przygotowane w formie prezentacji multimedialnej ukazującej dokonania władzy na przestrzeni minionych dwudziestu pięciu lat i w formie galerii zdjęć ustawionej w holu gimnazjum, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Przewodniczący rady Tadeusz Kuzara wręczył podziękowania za wkład w rozwój gminy byłemu wójtowi Janowi Bunkiewiczowi i obecnemu wójtowi Romanowi Jabłońskiemu. Obecny wójt Roman Jabłoński wyróżnił radnych: Mirosławę Stępniak, Tadeusza Kuzarę, Jana Laszczowskiego i Marka Pakiet za najdłuższy staż pracy na rzecz mieszkańców.

W trakcie uroczystości Marek Robert Górniak (pasjonat lokalnej historii i współautor wielu opracowań historycznych dotyczących Gminy Grębocice) wygłosił wykład na temat samorządności w Polsce. Oprawę artystyczną zapewnili artyści dziecięcy i młodzieżowi działający na terenie gminy.

Zwieńczeniem uroczystego podsumowania 25-lecia samorządu terytorialnego było zasadzenie przez włodarzy jubileuszowego dębu szypułkowego.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.