Polkowice: Zbiórka krwi dla małej Madzi – frekwencja zaskoczyła wszystkich

0
709
2015-06-24 Polkowice: Zbiórka krwi dla małej Madzi - frekwencja zaskoczyła wszystkich (fot. SP Polkowice)

Ogromnym powodzeniem zakończyła się wczorajsza zbiórka krwi dla małej Madzi Wasilewskiej, córki jednej z pracownic Starostwa Powiatowego w Polkowicach. Udało się zebrać ponad 30,5 litra krwi, dzięki blisko 70 osobom. Liczby te zaskoczyły nie tylko organizatorów akcji, ale i pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.

Na zbiórkę zapraszaliśmy ostatnio. Jak oficjalnie poinformowali organizatorzy akcji udało się zebrać 30 litrów i 600 mililitrów krwi dla Madzi. Zarejestrowało się 85 osób, z czego 68 oddało krew. – Nie spodziewaliśmy się takiej frekwencji. Dziękujemy! – mówi Anna Szymańska-Brach, jedna z organizatorek całej akcji. – A tych, których nie przyjęto do rejestracji serdecznie przepraszamy i zapraszamy do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa lub na drugą turę zbiórki. – zapowiada kontynuację zbiórki A. Szymańska-Brach.

Każdy, kto oddał życiodajny płyn oprócz standardowego przydziału czekolady, od Starostwa Polkowickiego otrzymał urzędowe gadżety, a od pradziadka małej Madzi słoiczek miodu z własnej pasieki. Najważniejsze jest jednak to, że tak wielu mieszkańców, nie tylko Polkowic, ale i odległych miejscowości, postanowiło podzielić się bezcenną cząstką siebie.

– Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna, którzy oddali bezcenny lek dla naszej Madzi – swoją krew. Dziękujemy tym, którzy oddali ją dziś w Starostwie i tym, którzy oddali i będą oddawać krew w Stacjach Krwiodawstwa. Swoją pomocą dodajecie nam siły i wsparcia w tych trudnych dla nas chwilach. Szczególnie dziękuję też moim przyjaciołom i współpracownikom ze Starostwa, którzy zajęli się organizacją tej akcji. Jesteście wspaniali!!! Mam nadzieję, że niedługo uda nam się wyjść na przepustkę na kilka dni i będę mogła osobiście Was uściskać i podziękować. – nie kryje wzruszenia mama Madzi, Małgorzata Wasilewska.

Jeśli ktoś nie zdążył dziś oddać krwi, to może wspomóc chorą dziewczynkę zgłaszając się do dowolnego punktu krwiodawstwa. Wystarczy wtedy poinformować, że krew oddaje się ze wskazaniem dla Magdaleny Wasilewskiej – Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii we Wrocławiu, przy ul. Bujwida 44 – oddział Wzmożonego Nadzoru.

Madzi życzymy zdrowia, rodzicom wytrwałości w tak trudnym czasie, a uczestnikom akcji gratulujemy wielkiego serca.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.