Uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Polkowicach nagrodzeni w konkursie filmowym

0
522
2015-06-22 Uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Polkowicach nagrodzeni w konkursie filmowym (fot. G2 w Polkowicach)

Młodzi filmowcy z Gimnazjum nr 2 w Polkowicach zostali nagrodzeni na „I Przeglądzie Amatorskich Filmów Uczniowskich – Młode Albatrosy 2015″. W środę 17 czerwca odebrali w Gdyńskiej Szkole Filmowej statuetkę za film „OLŚnienie”, który zajął trzecie miejsce.

Jury Przeglądu Amatorskich Filmów Uczniowskich Albatrosy 2015 w składzie Jerzy Rados – Przewodniczący, Marta Drankiewicz oraz Sławomir Pultyn musiało ocenić ponad 50 filmów nadesłanych przez młodzież z całej Polski.

Film „OLŚnienie” zdobył Trzecie miejsce w kategorii „Najlepszy krótki film fabularny”, a lepsze okazały się tylko dwa filmy, przygotowane przez gimnazja o profilu filmowym (z Bydgoszczy i Hajnówki). To wielkie wyróżnienie dla twórców, ponieważ byli jedynymi amatorami biorącymi udział w tym konkursie. Film został przygotowany przez ośmioosobową grupę z klasy 3d w składzie: Ula Chorążykiewicz, Magda Dziuk, Klaudia Wawro, Agnieszka Litwińczuk, Martyna Nowak, Paweł Prucnal, Borys Szatkowski i Konrad Marciniak pod okiem opiekuna – Beaty Józków, nauczycielki WOSu i historii w Gimnazjum nr 2 w Polkowicach. W nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetkę i bon zakupowy. Jak podkreśla opiekun grupy, młodzieży wcale nie chodziło o nagrody. — Kiedy w marcu zapytali się, jak mogą uzyskać szóstkę z WOS-u, zaproponowałam nakręcenie filmu. Zrobili to, a motorem napędowym była ocena celująca z wiedzy o społeczeństwie. — relacjonuje Beata Józków.

Zwycięski film opowiada historię chłopca, który został potrącony przez samochód i musiał poruszać się na wózku inwalidzkim. Znajomi z powodu niepełnosprawności odsunęli się od niego. W pewnym momencie chłopiec budzi się i okazuje się, że to był tylko zły sen. Jest szczęśliwy, ale jednocześnie bardzo poruszony przeżytą we śnie historią, że postanawia zaprzyjaźnić się z dziewczyną, która porusza się na wózku. Aktorskie role zagrali uczniowie, a fabuła filmu rozgrywa się na ulicach Polkowic.

Gimnazjalistom gratulujemy sukcesu i życzymy dalszego rozwoju. Oprócz nagród rzeczowych i oceny celującej na koniec roku młodzi ludzie wygrali też coś bardzo ważnego: wrażliwość na potrzeby osób niepełnosprawnych – umiejętność, która jest w dzisiejszych czasach bezcenna.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.