Mali programiści z głogowskiego przedszkola

0
631
2015-06-03-elektroniczna-rekrutacja-do-gimnazjów
2015-06-03-elektroniczna-rekrutacja-do-gimnazjów

Przedszkole Publiczne nr 20 w Głogowie jako jedyne z województwa dolnośląskiego zakwalifikowało się do Ogólnopolskiego Programu Mistrzowie Kodowania Junior, który będzie realizowany w okresie 1 września – 31 grudnia 2015 r.

– Wychodząc naprzeciw nowoczesnym technologiom, zainteresowaniom dzieci i oczekiwaniom rodziców nasza placówka poszukuje nowych, atrakcyjnych form pracy z dzieckiem, które wpływają na jego rozwój. Odpowiedzią na te poszukiwania jest udział dwóch grup 5-latków w programie „Mistrz Kodowania Junior” – informuje Irena Dudek, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 20 w Głogowie.

W programie weźmie udział 17 przedszkoli z całej Polski. Założeniem projektu jest pokazanie dzieciom, że komputer nie służy tylko do zabawy, gier i oglądania filmów. Program ma uświadomić najmłodszym, że przy pomocy zwykłego laptopa można wykreować wiele różnych rzeczy. Dzieci, biorące udział w projekcie nauczą się myślenia programistycznego, które niedługo może okazać się tak samo niezbędną do funkcjonowania we współczesnym świecie umiejętnością jak czytanie czy pisanie.

– Udział w programie nie tylko wprowadzi nasze dzieci w świat programowania, ale da im dużo, dużo więcej, tak naprawdę będzie to „pretekst” do zafascynowania dziecka światem nauki – mówi Irena Dudek.

Uczestnictwo w projekcie przyniesie dzieciom wymierne efekty na dalszych etapach edukacji. Ucząc się programowania, przedszkolaki nauczą się także logicznego i abstrakcyjnego myślenia oraz kreatywnego rozwiązywania problemów.

Organizatorem programu jest Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Patronat nad programem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.